Medal zapaśnika Podlasia w mistrzostwach Polski w stylu klasycznym

Marek Waśkiewicz z Podlasia Białystok zdobył srebrny medal na rozegranych w Dębicy mistrzostwach Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym. - To całkiem spora niespodzianka - nie kryje trener Podlasia
W dziewięcioosobowej reprezentacji podlaskich zapaśników zabrakło Macieja Haśca. Białostocki zawodnik tydzień wcześniej w Kołobrzegu zdobył złoty medal mistrzostw Polski, ale w stylu wolnym.

- Hasiec to typowy wolniak, ale tutaj pewnie także by sobie poradził - mówi Władysław Kierdelewicz, trener Podlasia i prezes Podlaskiego Związku Zapaśniczego. - Nie przyjechał do Dębicy, bo trenował na zgrupowaniu kadry narodowej. Obawiałem się tutaj urazu, który mógłby go wyeliminować z lipcowych mistrzostw świata w Wilnie.

Pod nieobecność Haśca w jego kategorii wagowej - 96 kg - wystąpiło dwóch innych zapaśników Podlasia: Marek Waśkiewicz oraz Łukasz Jasionek. Lepiej wypadł Waśkiewicz, który niespodziewanie dotarł do finału, w którym przegrał.

- To spora niespodzianka - dodaje prezes Kierdelewicz. - Waśkiewicz wrócił z półtorarocznego pobytu w USA, gdzie trenował amerykańską wersję zapasów, bardziej bezpieczną. Dlatego nie spodziewałem się, że w Dębicy wypadnie tak dobrze. Gorzej poszło Jasionkowi, który miał szansę na brązowy medal, ale ostatecznie był piąty.

Blisko podium był również Dariusz Ryżykow z Podlasia. Niestety, on także walkę o trzecie miejsce przegrał minimalnie - o punkt.