PIŁKA NOŻNA. III liga, Pogoń Leżajsk - Stal Greinplast Rzeszów 1:2

Stal Greinplast wzięła rewanż za sromotną porażkę na własnym boisku w jesieni i w ostatnim meczu niezbyt udanego sezonu pokonała leżajską Pogoń 2:1. Mecz jednak odbywał się w anormalnych warunkach bo tuz przed nim przeszła nad Leżajskiem ulewa

Sygnał do ataku dał junior rzeszowskiej Stali Jakub Dragan. W 5. minucie był jednak faulowany w polu karnym przez Janusza Hynowskiego. Tym razem jedenastkę wykonywał Paweł Kloc (karne w Stali dotychczas uderzał Mateusz Rzucidło) i nie pomylił się. Stal objęła prowadzenie. Kilka minut później było 2:0 dla rzeszowian, a głównym sprawcą nieszczęścia Pogoni był jej bramkarz. Krzyżak, który wypuścił z rąk łatwą piłkę, a Krzysztof Szymański tylko czekał na okazję i wpakował piłkę do pustej bramki.

Prowadząc dwoma golami rzeszowianie oddali pole Pogoni, która jednak nie była w stanie sforsować obrony Stali, która z dziecinną łatwością łapała gospodarzy na spalonych. Do czasu jednak bo w 45. minucie Bogusław Sierżęga przechytrzył obrońców gości. Wyszedł sam na sam z Łukaszem Jankowskim, który ratował sytuację faulem. Do jedenastki podszedł Sierżęga, ale Jankowski obronił jego strzał.

W drugiej połowie więcej z gry miała Pogoń, a przewagę zwieńczyła golem w 63. minucie. Dośrodkowywał eksstalowiec Tomasz Walat, a dzieła dokonał Mirosław Danielak strzałem głową.

Po stracie bramki z kolei Stal podkręciła tempo. Jej kontry siały zamieszanie pod bramką Krzyżaka. Tylko dobrej postawie swojego bramkarza i słabości strzeleckiej rzeszowian Pogoń zawdzięcza, to że wynik nie uległ zmianie. Pojedynki z Krzyżakiem przegrali bowiem Łukasz Popiela, Maciej Porada i Wojciech Ankowski.

Zdaniem trenerów

Ryszard Kuźma, Pogoń - Graliśmy bez presji, a moi piłkarze byli jak sparaliżowani przez pierwsze dwa kwadranse. Dopiero później się obudzili. Nie wiem jeszcze gdzie będę pracował w przyszłym sezonie. Mam propozycje z II i III ligi. Nie ukrywam jednak, że na pierwszym miejscu stawiam ofertę powrotu do Stali Rzeszów.

Grzegorz Opaliński, Stal - Mam trochę pretensji o to, że po strzeleniu dwóch bramek nieco oddaliśmy inicjatywę rywalom. Ważne jednak, że udało nam się zwycięstwem zakończyć sezon. O tym jaka będzie moja rola w Stali, w przyszłym sezonie zdecyduje zarząd klubu.