Sport.pl

Żużel. Memoriał B. Idzikowskiego i M. Czernego

W niedzielę na stadionie przy ul. Olsztyńskiej XXXVIII Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Na liście startowej turnieju jest aż dziewięciu aktualnych bądź byłych żużlowców Włókniarza. Zawody rozpoczną się o godz. 17. Ceny biletów: 10 zł (ulgowy), 15 zł (normalny), 20 zł (sektor centralny).
Na torze przy Olsztyńskiej tak jak przed rokiem zabraknie największych gwiazd żużla. Stawka zawodników jest jednak dość atrakcyjna, na pewno nie gorsza od tej, która równocześnie ścigać się będzie w Memoriale Alfreda Smoczyka w Lesznie. Spośród gwiazd Włókniarza zabraknie Ryana Sullivana (dzień wcześniej startuje w Grand Prix w Cardiff), ale wystartują zwycięzcy ostatnich edycji memoriału Grzegorz Walasek i Rune Holta oraz Sebastian Ułamek i Sławomir Drabik. Organizatorzy postanowili też zaprosić czwórkę żużlowców, którzy wcześniej jeździli w biało-zielonych barwach - Zbigniewa Czerwińskiego, Artura Pietrzyka, Tomasza Jędrzejaka i Michała Szczepaniaka. Szkoda jedynie, że zabraknie Adama Pietraszki. 23-latek z powodzeniem ściga się TŻ Lublin i kibice z pewnością chętnie zobaczyliby go na torze Włókniarza.

W ostatnich latach na memoriał wolny wstęp miały kobiety wchodzące na stadion w towarzystwie mężczyzny. Tym razem odstąpiono od tego pomysłu. W sekretariacie klubu usłyszeliśmy, że w zamian obniżone zostały ceny biletów. I rzeczywiście, są one zdecydowanie tańsze niż na mecze ligowe.

W turnieju wystartują: Rafał Szombierski, Roman Chromik, Zbigniew Czerwiński, Łukasz Romanek (wszyscy RKM Rybnik), Rune Holta, Sebastian Ułamek, Grzegorz Walasek, Sławomir Drabik, Rafał Osumek (wszyscy Złomrex Włókniarz), Artur Pietrzyk, Michał Szczepaniak, Tomasz Jędrzejak (wszyscy KM Ostrów Wlkp.), Piotr Świderski, Krzysztof Słaboń (obaj Atlas Wrocław), Wiesław Jaguś (Apator Toruń), Andrzej Huszcza (ZKŻ Zielona Góra). Rezerwowi: Jordan Jurczyński (TŻ Łódź), Mateusz Szczepaniak, Michał Ciura (Złomrex Włókniarz).

Wygrywali najczęściej

4x Marek Cieślak 1975, 76, 78, 85

3x Sławomir Drabik 1989, 90, 96

2x Bogusław Nowak 1977, 79

2x Roman Jankowski 1987, 98

2x Rune Holta 2002, 03