MKS Mława walczy w Nowym Dworze

Choć to graniczy z cudem, ostatnia wygrana 1:0 z Widzewem w kibicach MKS-u wyzwoliła kolejna fale optymizmu. W Mławie wszyscy wierzą, że utrzymanie w II lidze jest jeszcze możliwe
O ile łatwiej podopiecznym Wiktora Pełkowskiego wyobrazić sobie zwycięstwo ze Świtem w Nowym Dworze, o tyle trudniej liczyć na potknięcie Radomiaka, który podejmuje już pierwszoligową Koronę Kielce. Gorzej, że nowodworzanie nie czują przerzd MKS-em żadnego respektu. Nawet pokonanie Widzewa specjalnego wrażenia na nich nie zrobiło. - Pokonać teraz Widzew to żadna sztuka - uważa Jerzy Masztelar, trener Świtu. - Wystarczy się dobrze ustawić w obronie. Łodzianie mają spore problemy z forsowaniem szczelnej defensywy. Nam też się udało ich pokonać i to 2:1.

Gra na własnym stadionie jest wielkim atutem nowodworzan. Z szesnastu pojedynków nie przegrali ani jednego zdobywając 34 punkty. - Wiemy o tej imponującej statystyce - podkreśla trener MKS-u Wiktor Pełkowski. - Jednak nie możemy się nią zbytnio przejmować. Do Nowego Dworu pojedziemy po komplet punktów.

Faworytem jednak pozostanie ósmy w drugoligowej tabeli Świt. Do tego Masztaler przepracował w Mławie ładnych parę lat. To on awansował z zespołem do II ligi. Zna świetnie zalety i wady co najmniej połowy graczy MKS-u. - Spędziłem w tym mieście sporo czasu - mówi trener Świtu. - Mam ogromny sentyment do chłopców, którzy pod moją wodzą przed rokiem wywalczyli ten awans. Jednak dziś rywalizacja z Mławą to po prostu kolejny ligowy mecz. Będę chciał za wszelką cenę odnieść zwycięstwo.

MKS wystąpi w Nowym Dworze w najsilniejszym składzie. Podczas meczu z Widzewem nikt nie doznał urazu, także kartkowe konta piłkarzy są czyste. - Zwycięskiego składu się zmienia - kwituje Pełkowski pytanie o wyjściowy skład. - Raczej nic nie będę kombinował. W pierwszej jedenastce wyjdą ci, którzy od pierwszej minuty grali z Widzewem.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Mława, środa godz. 17.30

Przypuszczalne składy:

MKS: Romanowski - Woźniczka, Rogoziński, Leszczyński, Król, Wróblewski, Butryn, Nawrot, Lubasiński, Kalu, Rogalski

Świt: Misztal - Łowicki, Gmitrzuk, Cios, Musuła, Pastuszka, Becalik, Konopka, Stachowiak, Bajera, Reginis