Nalborska z Barańską wygrywają w Szczecinku

TENIS ZIEMNY. Już we wtorek kończy się turniej skrzatów (do lat 12) z cyklu Bank Pocztowy Cup, a w poniedziałek poznaliśmy zwycięzców gier deblowych.
Joanna Nalborska z Górnika Łęczna razem z Agatą Barańską (Legia Warszawa) wygrała 6:2 i 7:6 z Katarzyną Nowak i Patrycją Szymowiak (obie z Warty Poznań). W nagrodę dostały komplety encyklopedii multimedialnych. Nalborska zagra dzisiaj z Nowak w finale gier pojedynczych.

Wśród chłopców Mateusz Kubach (Budowlani Olsztyn) i Patryk Pydyszewski (Arka Gdynia) ograli Macieja Romanowicza (WTS Deski Warszawa) i Tomasza Moczka (Return Radom) 4:6, 6:1, 6:4.

Turniej upływa pod znakiem pogody w kratkę, która jednak nie utrudniła znacząco terminarza zawodów. Na pewno nie sprzyjała gospodarzom. Siódemce zawodników ze Szczecinka nie udało się przebrnąć do drugiej rundy turnieju głównego.

- Świetna impreza dla propagowania tego sportu. Teraz musimy robić wszystko, aby te nadzieje polskiego tenisa nie przepadły - mówi Bernard Rejnik, dyrektor cyklu Bank Pocztowy Cup.

Dzisiaj o godz. 11 na korcie głównym Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego zagrają Michał Konieczny (Olimpia Poznań) z Tomaszem Mroczkiem (Return Radom). Konieczny nie brał udziału w pierwszym turnieju w Radomiu z cyklu ośmiu imprez, ale w Szczecinku jest bezkonkurencyjny. Po nich wśród pań rywalizować będą dziewczynki.