Finał Pucharu TP im. Marka Wielgusa

Zespoły Widoku Lublin wśród chłopców i Olimpii Biała Podlaska wśród dziewcząt zwyciężyły w województwie lubelskim w Pucharze w Piłce Nożnej dla dzieci im. Marka Wielgusa. Mali piłkarze odbierali nagrody od zawodników Górnika Łęczna, Sławomira Nazaruka i Remigiusza Jezierskiego
Rozegrany wczoraj na boiskach przy ul. Rusałka w Lublinie finał chłopców, w którym spotkały się Jedynka Krasnystaw i Widok Lublin, był niezwykle emocjonujący i stał na wysokim poziomie. Kilka razy zmieniało się prowadzenie. Bramki były naprawdę efektowne. Widok zdobył dwa gole strzałami głową po stałych elementach gry, jedynka m.in. po wzorowo przeprowadzonym kontrataku. W regulaminowym czasie skończyło się remisem 3:3 i jak w meczu Liverpoolu z Milanem rozstrzygały rzuty karne, bardzo dobrze wykonywane przez obie strony. Decydująca była obrona trudnego strzału w drugiej serii przez bramkarza Widoku Łukasza Bieleckiego. Przy stanie 2:1 piłka po raz trzeci wpadła do bramki Jedynki i zwycięzcami zostali lublinianie. Bielecki przy karnych nie naśladował, jak większość bramkarzy w turnieju, Jerzego Dudka. - Moim ulubionym bramkarzem jest Edvin Van der Saar - oświadczył po meczu. Ma zamiar poświęcić się grze w bramce. Na razie uprawia futbol z kolegami z podwórka, ale pójdzie oczywiście do klubu. Marzy o grze w Barcelonie, a wcześniej w Górniku Łęczna.

Napastnik Górnika Łęczna Remigiusz Jezierski najzupełniej szczerze chwalił grę małych piłkarzy: - Fantastyczna impreza. Mnie niestety w dzieciństwie ominął udział w turniejach drużyn szkolnych.

X Turniej im. Marka Wielgusa dla 11-latków kończy etap rozgrywek wojewódzkich. W wakacje odbędą się półfinały regionalne. Nasi reprezentanci - po trzy zespoły dziewcząt i chłopców - będą walczyć z najlepszymi drużynami z województwa podkarpackiego. Oprócz Widoku Lublin i Jedynki Krasnystaw w półfinale wystąpi zespół Top 54 Biała Podlaska, który w meczu o trzecie miejsce pokonał 3:1 Puławiaka.

We wrześniu w Spale odbędzie się finał krajowy. Jego zwycięzcy w nagrodę pojadą w październiku do Manchesteru na mecz Anglia - Polska.

Zespół Widoku Lublin grał w składzie: Łukasz Bielecki, Rafał Janowski, Dominik Janowski, Damian Cmiel, Aleksander Komor, Michał Ostrowski, Patryk Mazurek, Radosław Kozieł, Jakub Baran, Maciej Strug. Drużynę prowadzili Tomasz Bielecki i Piotr Matuszkieweicz.

Wśród dziewcząt tryumfowała Olimpia SP 3 Biała Podlaska, pokonując w finale 1:0 Wilki Wilków. Trzeci był Sokół Radzyń Podlaski, który wygrał w takim samym stosunku z Wolą Bystrzycką.

Skład Olimpii: Monika Zając, Dorota Błaszczyk, Daria Ostapiuk, Monika Strawińska, Magdalena Bołtowicz, Magdalena Tuba, Oktawia Filipek, Karolina Pasznik, Patrycja Sławińska. Trenerem zespołu jest Marcin Kasprowicz.

Medalistom gratulowali m.in. Remigiusz Jezierski i kapitan Górnika Łęczna Sławomir Nazaruk. Zawody odwiedziły też piłkarki grających w pierwszej lidze Cisów Nałęczów.

Więcej informacji o turnieju, któremu patronuje TP SA, znajduje się na stronie www.tp.pl/puchartp