Sport.pl

Wyniki VI Turnieju Tenisa Stołowego "Skrzaty"

9-letnia Klaudia Rusin była najlepszą tenisistką VI Turnieju Tenisa Stołowego "Skrzaty". Reprezentantka SP Łękawa wygrała w dwóch kategoriach, a w ośmiu pojedynkach nie straciła nawet seta
W finale III klasy trenująca w Kazimierzy Wielkiej zawodniczka wygrała z Andżeliką Zwierzchowską 11:0 i 11:2. Wykorzystywała swój mocny bekhend, którym nie dawała szans rywalkom. - Od trzech lat jestem zafascynowana sportem, a szczególnie tenisem. Pierwszą rakietę dostałam od koleżanki i tak to się zaczęło - mówiła zadowolona Klaudia, która przed rokiem również była najlepsza. - Nie spodziewałem się, że będzie w takiej formie i znokautuje rywalki nawet starsze od siebie. Rośnie nam spory talent - przyznał jej trener Stanisław Mucha. W rywalizacji chłopców dobrze zaprezentował się Maciej Stochmal, który wygrał swoją kategorię wiekową i był trzeci wśród trzecioklasistów. - Startuję tu po raz drugi, do pełni szczęścia zabrakło mi złota wśród starszych, ale grałem zbyt nerwowo - przyznał zawodnik SP Bilcza.

W imprezie, nad którą patronat objęła "Gazeta Wyborcza", wystartowało 85 zawodników z 10 klubów. W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się - po raz szósty z rzędu - gospodarze z SP 15 Kielce, wyprzedzając SP Wiśniówkę i SP Bolmin. - Takie zawody to doskonała okazja do szukania młodych talentów, którzy nie trenują w klubach. Z tego turnieju wyłoniło się kilku utytułowanych zawodników, m.in. Ola Kędzierska [najlepsza kadetka województwa - red.] - powiedział Bronisław Kurzak, trener Top Spin Kielce.

Zwycięzcy

"Zerówki": Przemysław Pyk (SP 15 Kielce), klasy I: Wiktoria Nosek (SP 15 Kielce), Patryk Gzik (SP Wiśniówka), klasy II: Klaudia Rusin, Maciej Stochmal (SP Bilcza), klasy III: Klaudia Rusin, Adrian Pęczkowicz (SP Bolmin).