Memoriał Marka Wielgusa

Dzisiaj na obiektach przy ulicy Rusałka w Lublinie zostanie rozegrany finał wojewódzki X Pucharu TP w Pilce Nożnej im. Marka Wielgusa. Impreza jest przeznaczona dla 11-letnich dziewcząt i chłopców. Zawody finałowe będą obserwować piłkarze i piłkarki I ligi - Górnika Łęczna i Cisów Nałęczów.
Zawody, którym patronuje Telekomunikacja Polska SA, sponsor reprezentacji polski w piłce nożnej, zgromadziły na starcie w naszym województwie najwięcej zespołów w kraju. W eliminacjach stanęło do rywalizacji w sumie 180 drużyn, w tym 53 zespoły dziewcząt. Przed rokiem Lubelszczyzna także była w memoriale Wielgusa najliczniej reprezentowana. W finale wojewódzkim walczyć będzie 16 drużyn chłopców i 8 dziewczęcych. Zwycięzcy w nagrodę pojadą na "sportowe wakacje" w lipcu i sierpniu. Rozegrane tam zostaną półfinały, w których po trzy ekipy chłopców i dziewczynek z województwa lubelskiego zmierzą się ze zwycięzcami finału podkarpackiego.

Finał krajowy zostanie rozegrany od 16 do 18 września w Spale. Nagroda dla tryumfatorów jest bardzo cenna - wyjazd na październikowy mecz Anglia - Polska do Manchesteru w eliminacjach do mistrzostw świata.

Drużyny z naszego regionu mają na koncie duże sukcesy w turnieju im. Wielgusa. Przed rokiem drużyna chłopców UKS "Niedźwiadek" Chełm wygrała ogólnopolski finał we Wronkach. W nagrodę wyjechała do Wiednia na mecz reprezentacji Polski rozegrany z drużyną Austrii. W 2001 roku zespół UKS Jedynka Krasnystaw triumfował w finałowym turnieju w Białymstoku.

Początek gier przy ul. Rusałka dzisiaj o godz. 9.30, mecze finałowe są przewidziane około 14. (dziewczęta) i 15 (chłopcy).

Więcej informacji na temat Pucharu TP można znaleźć na stronie www. tp.pl/puchartp