Sport w skrócie

PIŁKA NOŻNA

Testy Mikuły. Napastnik Floty Świnoujście Krzysztof Mikuła w piątek zagrał w meczu sparingowym amerykańskiej drużyny New Jersey Falcons z Cracovią Kraków. Był bacznie obserwowany przez menedżera klubu Albina Mikulskiego i szkoleniowca pierwszego zespołu Wojciecha Stawowego. Bramki nie strzelił, ale wywarł dobre wrażenie na obserwatorach. W najbliższych dniach powinna wyjaśnić się przyszłość zawodnika.

KOLARSTWO

Wyścig kolarski Bałtyk - Karkonosze Tour. Poniedziałkowym prologiem po ulicach Trzebiatowa rusza 12. edycja wyścigu. Impreza, w której udział wezmą czołowe polskie zespoły oraz teamy z zagranicy, potrwa do 12 czerwca i zakończy się w Jeleniej Górze. Już we wtorek pierwszy etap z Trzebiatowa do Wałcza, na którym zaplanowano cztery lotne premie w Gryficach, Barwicach, Okonku i Jastrowiu. W środę peleton pojedzie z Wałcza do Wolsztyna (Wielkopolska).

Jarosław Zarębski (Intel Action) wygrał Nocne Kryterium Kolarskie w Stargardzie.

LEKKA ATLETYKA

Monika Pyrek (MKL Szczecin) wygrała konkurs skoku o tyczce w mityngu Grand Prix IAAF w Sewilli. Zwycięstwo dała wysokość 4,48 m. Pyrek już wcześniej uzyskała minimum na tegoroczne mistrzostwa świata.

Anna Sobczak (Ósemka Police) i Piotr Stachyra (Doner Głogów) wygrali XVII edycję "Polickiej Piętnastki".

TENIS ZIEMNY

Filip Urban wygrał turniej z cyklu ITF Men's Futures Toyota Cup 2005 w Koszalinie (z pulą nagród 10 tys. dol.). W finale rozstawiony z trójką Urban pokonał 6:2, 6:7 (4:7), 6:4 Dawida Olejniczaka (5.). W turnieju deblistów triumfowali Olejniczak i Maciej Diłaj, którzy w finale pokonali 7:5, 6:2 Urbana i Jakuba Nijakiego.

SPORTY WODNE

Łukasz Ciołek (Ślizg Szczecin) został motorowodnym mistrzem świata w klasie S-550 podczas zakończonych w niedzielę na Jeziorze Pakoskim w Janikowie zawodów. Wygrał trzy spośród czterech wyścigów. Sklasyfikowano 16 spośród 19 startujących.

Równolegle z mistrzostwami świata klasie S-550 rozgrywane były mistrzostwa Polski w innych klasach. Marcin Zieliński (LOK Szczecin) zdobył srebro w T-400 i brąz w JT-250.

GIMNASTYKA SPORTOWA

Marta Pihan (Kusy Szczecin) zajęła 20. miejsce w wieloboju podczas mistrzostw Europy w Debreczynie.

PŁYWANIE

Przemysław Stańczyk brał udział w prestiżowym mityngu pływackim z cyklu Mare Nostrum w Barcelonie. Zawodnik MKP Szczecin zajął w niedzielę trzecie miejsce w wyścigu na 1500 m stylem dowolnym (15:25,85 minuty). Dzień wcześniej Stańczyk był czwarty na dystansie 400 m stylem dowolnym (3:53,47).