V liga piłkarska

KATOWICE I

Urania Ruda Śl. - Górnik Czerwionka 4:0 (2:0): Knop, Zięcik, Stawowy, Otawa; Pogoń Imielin - Pniówek Pawłowice Śl. 2:2 (0:2): Pastuszka, Gajda - Stelmach 2; Ogrodnik Cielmice - Gwarek Ornontowice 0:2 (0:2): Garus, Wiana; Górnik Boguszowice - Unia Bieruń Stary 2:0 (1:0): Wyrobek, Krajewski; Piast Leszczyny - Iskra Pszczyna 0:3 (0:2): Gołąb 2, Janusz; LKS Bełk - LKS Łąka 4:0 (2:0): Makowski 3, Wasilewski; Orzeł Mokre - GTS Bojszowy 2:0 (0:0): Nadolny, Czarnecki; Nadwiślan Góra - Krupiński Suszec 6:0 (2:0): M. Lukasek 2, Dąbrowski, J. Dadok, Parusel, Gawęda.

1. Łąka286170:36
2. Mokre285259:37
3. Bieruń Stary285250:36
4. Góra285049:29
5. Ornontowice284955:35
6. Bojszowy284542:36
7. Pniówek284457:35
8. Cielmice284349:46
9. Bełk283637:29
10. Urania283539:41
11. Iskra283536:52
12. Boguszowice283243:51
13. Imielin283035:47
14. Suszec282737:47
15. Leszczyny281721:68
16. Czerwionka281525:79
KATOWICE II

MKS Siemianowice Śl. - Górnik Wesoła 0:3 (0:1): Sobczak 2, Rusek; Górnik Jaworzno - Andaluzja Brzozowice-Kamień 0:1 (0:0): Szmigiel; Zapora Przeczyce - Błękitni Sarnów 4:3 (0:1): Białek 3, Maciejowski - D. Waśniewski, Czeladzki, Zmarzły; Podlesianka Katowice - Unia Strzemieszyce 0:2 (0:0): Szczodrowski 2; AKS Niwka - Wawel Wirek 1:3 (1:2): Knap - Bracki 2, Przybyła; Ruch II Chorzów - Szczakowianka II Jaworzno 1:3 (1:1): Toborek - Wyka, Wojtaszak, Machaj; Milenium Wojkowice - Kolejarz 24 Katowice 5:0 (2:0): Stępień 2, Czerski, Tomsia, Burczyk. Unia Ząbkowice pauzowała.

1. Wesoła266368:18
2. Wirek265478:29
3. Niwka265061:34
4. Wojkowice264846:21
5. Andaluzja264647:25
6. Szczakowianka II273836:32
7. Sarnów263739:34
8. Górnik Jaw.263432:40
9. Siemianowice Śl.263229:40
10. Kolejarz263028:41
11. Podlesianka262925:41
12. Strzemieszyce262834:48
13. Przeczyce262835:65
14. Ząbkowice262430:41
15. Ruch II27310:89
Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek podopieczni trenera Wojciecha Osyry zapewnili sobie awans do IV ligi. W sezonie 1969/70 piłkarze z Wesołej występowali w III lidze. W 1971 roku, na bazie m. in. założonego w 1947 roku Górnika, powstał GKS Tychy. Od 1975 roku Wesoła jest dzielnicą Mysłowic, a w połowie lat 80. reaktywowano drużynę seniorów piłki nożnej.

KATOWICE III

Górnik II Jastrzębie - Czarni Nowa Wieś 1:0 (0:0): Dulewicz; MKS 05 Krzanowice - Czarni Gorzyce 5:1 (3:0): Drzymała 3, Hnida, Czerwik - Psota; Rymer Rybnik - Naprzód Rydułtowy 1:1 (0:1): Mika - Buliński; Górnik Radlin - Silesia Lubomia 4:1 (3:0): Święty 2, M. Koczy 2 - Borzucki; Start Mszana - Naprzód Syrynia 4:3 (1:1): Ogierman, Wala, Żbikowski, Pierchała - Góralczyk, Woźniak, Morawiec; Naprzód Czyżowice - LKS Krzyżanowice 1:0 (0:0): Mandera; Płomień Połomia - Jedność Jejkowice 2:1 (1:1): Sobala 2 - Kłosek; Gwiazda Skrzyszów - Maxpol Kuźnia Raciborska 5:1 (3:1): Adamczyk 2, Szymiczek 2, Dudek - P. Brakowiecki.

1. Skrzyszów286774:15
2. Rymer285154:41
3. Mszana284648:36
4. Kuźnia Racib.284652:46
5. Czyżowice284149:38
6. Syrynia283741:44
7. Jejkowice283640:39
8. Krzyżanowice283643:50
9. Radlin283531:37
10. Gorzyce283532:51
11. Jastrzębie II283451:54
12. Połomia283437:50
13. Krzanowice283433:46
14. Nowa Wieś283255:60
15. Lubomia283142:65
16. Rydułtowy282935:45
KATOWICE IV

Olimpia Piekary Śl. - Concordia Knurów 0:1 (0:1): Sendlewski; KS Strzybnica - Sośnica Gliwice 1:1 (0:0): Hanysek - M. Pawlak; Gazobudowa Zabrze - LKS 35 Gierałtowice 4:0 (1:0): Tyman, Rusiński, D. Skowronek, Nisiewicz; MOSiR Sparta Zabrze - Odra Miasteczko Śl. 0:2 (0:1): Stypuła 2; Gwarek Tarnowskie Góry - Drama Zbrosławice 3:0 (2:0): Matejczyk 2, Kowalewski; Przyszłość Ciochowice - Bobrek Karb Bytom 3:2 (2:0): Mucha, Grzegorzyca, Doskocz - Kaczmarczyk 2; ŁTS Łabędy - Piast II Gliwice 3:1 (1:0): F. Wolny, T. Wolny, Żaba - Konieczny; Orzeł Nakło Śl. - Ruch II Radzionków 3:0 (walkower).

1. Łabędy276574:15
2. MOSiR Sparta285950:27
3. Bobrek Karb275854:26
4. Concordia285757:23
5. Olimpia284950:32
6. Nakło Śl.284851:31
7. Ciochowice284651:37
8. Miasteczko Śl.284042:48
9. Gazobudowa283746:46
10. Piast II283451:51
11. Gierałtowice283130:45
12. Zbrosławice282725:39
13. Gwarek T. G.282728:51
14. Strzybnica282532:69
15. Sośnica281726:82
16. Radzionków II281312:57


V LIGA

BIELSKO-BIAŁA

Spójnia Zebrzydowice - Skałka Żabnica 2:4 (0:1): Kołodziej, Knyps - Zuziak 2, Krutak, R. Chowaniec; Walcownia Czechowice-Dziedzice - Kuźnia Ustroń 3:1 (3:0): Sobejko 3 - Juroszek; Wilamowiczanka Wilamowice - LKS Czaniec 2:0 (0:0): Natanek, Oczkowski; Soła Kobiernice - Rekord Bielsko-Biała 0:2 (0:0): Szymura, Drewniak; LKS Bestwina - Cukrownik Chybie 2:0 (0:0): Chrapkiewicz 2; Koszarawa II Żywiec - Beskid Gilowice 0:0, Zapora Porąbka - BKS Stal Bielsko-Biała 0:5 (0:2): Czak 2, Bogdan, Gałgan, Papatanasiu. Mecz Sokół Zabrzeg - Morcinek Kaczyce został przełożony na 8.6. Podbeskidzie II Bielsko-Biała pauzowało.

1. BKS Stal2875106:20
2. Żabnica296285:32
3. Czaniec295366:37
4. Podbeskidzie II284745:34
5. Koszarawa II294736:28
6. Bestwina294554:42
7. Wilamowice294157:53
8. Kaczyce284138:42
9. Ustroń294049:38
10. Porąbka283934:41
11. Walcownia293736:48
12. Zabrzeg283647:54
13. Rekord293544:50
14. Kobiernice293535:46
15. Chybie302851:67
16. Gilowice281722:73
17. Zebrzydowice29917:117