Finishparkiet już w drugiej lidze!

Będzie II liga w Nowym Mieście Lubawskim! W sobotę Finishparkiet wygrał 1:0 z Mazowszem Grójec i zapewnił sobie awans na kolejkę przed zakończeniem sezonu

Na bramkę, która dała nowomieszczanom trzy punkty i awans do II ligi, kibice musieli czekać aż 88 minut. Właśnie wtedy Marcin Wróbel, wprowadzony na boisko dwie minuty wcześniej, podyktowaną przez sędziego ,,jedenastkę" zamienił na zwycięską bramkę.

Zanim to jednak nastąpiło, na boisku przy Jagiellońskiej toczyła się prawdziwa gra nerwów. - Wiadomo, że każdy zespół, który do nas przyjeżdża, chce odnieść nad nami zwycięstwo, bo wygrać z nami to wygrać z liderem - mówił ,,Gazecie" przed meczem Piotr Rybkiewicz.

I tak rzeczywiście było. Spotkanie od początku było zacięte, a piłkarzom nie pomagała także śliska murawa. Mimo to już w trzeciej minucie prowadzenie mogli objąć goście, jednak piłka minęła bramkę.

Na odpowiedź Finishparkietu trzeba było czekać jedynie pięć minut - Maciej Wojtaś będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem również posłał piłkę obok słupka. Swojego szczęścia w pierwszej połowie szukali także Grzegorz Domżalski i Tomasz Zakierski, strzałem z dystansu popisał się także Maciej Wojtaś. Jednak żadna z tych prób nie dała Fanishparkietowi prowadzenia.

Okazji nie brakowało także grójczanom - najlepszą Mazowsze zmarnowało w 38. minucie, kiedy Norbert Witkowski obronił najpierw strzał Jacka Cieśli, a następnie dobitkę Marcina Korkucia.

Druga połowa spotkania nie była już tak bardzo wyrównana - Finishparkiet dominował na boisku, Mazowsze natomiast ograniczało się jedynie do wyprowadzania kontr. Jednak przewaga nowowmieszczan nie przyniosła bramek, a na dodatek gospodarze musieli kończyć mecz w dziesiątkę, gdyż Piotr Bazler otrzymał dwie żółte kartki, a w konsekwencji także czerwoną.

Sytuacja zmieniła się dopiero na kilka minut przed upływem regulaminowego czasu gry. W 88. minucie jeden z obrońców Mazowsza próbował wybić piłkę z własnego pola karnego, pomagając sobie przy tym ręką. Sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Marcin Wróbel, przebywający na boisku od zaledwie dwóch minut (zmienił Macieja Wojtasia).

Finishparkiet NML - Mazowsze Grójec 1:0 (0:0)

bramki: 88' Marcin Wróbel (k)

Finishparkiet: Witkowski, Pietrasik, Zakierski, Święcki, Bała, Morawski (70' Nykiel), Rybkiewicz (70' Włodarczyk), Bazler, Domżalski, Wojtaś (86' Wróbel), Piceluk (64' Seroczyński)

Mazowsze: Osiński, Kupiec, Sianowski, Demich, Petasz, Korkuć, Cieśla (80' Sztobryn), Solecki (76' Dzióba), Starczewski (58' Czpak), Stretowicz, Tataj