Przed spotkaniem szczypiornistów Polska - Szwecja

Polska zagra ze Szwecją o prawo występowania w mistrzostwach Europy. - To największe wydarzenie sportowe w Olsztynie w tym roku - mówią zgodnie organizatorzy meczu, który odbędzie się 19 czerwca w Uranii


Większość imprez sportowych o charakterze międzynarodowym, które odbywają się w Olsztynie, ma zazwyczaj charakter towarzyski, a tymczasem w meczu ze Szwecją Polacy będą grali o wysoką stawkę. Zwycięzca dwumeczu (gospodarzem pierwszego spotkania mają być Szwedzi) weźmie udział w mistrzostwach Europy.

- W walce o organizację spotkania brały udział także cztery inne miasta - mówi Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. - Wygraliśmy, ponieważ koszty organizacji spotkania i przedmeczowego zgrupowania kadry Polski były u nas najniższe.

A wydatek na całą imprezę to 50 tysięcy złotych. Część tej kwoty pokryje Urząd Miasta w Olsztynie i sponsorzy, a część pieniędzy wpłynie do kasy ze sprzedaży biletów. Na spotkanie przygotowano bowiem aż 1800 miejsc. Sprzedaż wejściówek trwa już od tygodnia, a do tej pory udało się sprzedać ok. 20 procent biletów. Wszystko wskazuje na to, że 19 czerwca w hali Urania zasiądzie komplet widzów, tym bardziej że część biletów została już zamówiona, a co dzień do kas biletowych zgłaszają się kolejni chętni.

Mimo że reprezentacja Polski przyjedzie do Olsztyna dopiero za dwa tygodnie, organizatorzy zapewniają, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. - Mecz można by rozgrywać nawet dziś - twierdzi Jerzy Litwiński. Organizacja spotkania jest ważna, tym bardziej że od niej zależy to, czy w Olsztynie będą rozgrywane następne tego typu imprezy. Jeśli wszystko odbędzie się bez większych problemów, w następnym roku Olsztyn zajmie się organizacją co najmniej jednego towarzyskiego turnieju, a w hali Urania będzie rozgrywany finał Pucharu Polski.

Polacy przyjadą do Olsztyna 14 czerwca na przedmeczowe zgrupowanie. Wśród nich będzie m.in. Piotr Grabarczyk, obecnie zawodnik Vive Kielce, który swoją karierę piłkarza ręcznego zaczynał w Olsztynie.Jak obejrzeć

ten mecz?

Polska zagra ze Szwecją 19 czerwca o godz. 15. Bilety na to spotkanie można kupować w kasach hali Urania. Za obejrzenie meczu na małej trybunie zapłacimy 15 złotych, na dużej natomiast - 10 zł. Bilety ulgowe kosztują 5 złotych.

Bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowadzą Polsat Sport oraz Radio Olsztyn.