Liga Szóstek Piłkarskich BLPN

Lider ekstraklasy Chemico ma już 5 pkt przewagi nad Corimpem
Stało się tak, bo w niedzielnym meczu kolejki - przy 30-stopniowym upale - Chemico pokonało Computex 4:3, mimo że do przerwy to komputerowcy prowadzili 3:1 będąc drużyną zdecydowanie lepszą. Druga połowa świetnie ułożyła się dla lidera: już w pierwszej akcji kontaktową bramkę strzelił Marek Przybylski. Computex niepotrzebnie cofnął się do obrony. Chemico stwarzało kolejne sytuacje i 12 minut przed końcem Mariusz Górecki wyrównał: wykończył solową akcję Krzysztofa Basa. Gdy zostały dwie minuty, wynik - po indywidualnej akcji - ustalił Mariusz Rychlewski. A wicelider Corimp uległ do zera Dolce Vita. Drużyną remisów staje się Linde Gaz, które po raz czwarty podzieliło się punktami - tym razem z sąsiadem w tabeli Wisłą Kraków (trzeba zaznaczyć, że gazownicy cały mecz grali osłabieni brakiem jednego zawodnika w polu). Niedawny wicelider Helvetia doznała trzeciej z rzędu porażki (2:3 z Hewarem) i spadła na dziewiąte miejsce. W dalszym ciągu bez punktów, po porażce z Medanem, pozostaje Kreska.

W I lidze zmiana lidera: na czele jest Elmed Bydgoszcz. Medycy dwukrotnie (w Boże ciało i weekend) pokonali swoich rywali, nie tracąc bramki. Skorzystali przy tym na tym, że pierwszej porażki doznał AC Jezpol.

opr. Mirosław Glonek, Marcin Bukowski



EKSTRAKLASA

mecze zaległe

Stary Fordon - Corimp 1:2

Bramki: Stary Fordon - Łukasz Szmiel; Corimp - Adam Tomczak, Paweł Ruciński

Linde Gaz - Hewar 1:4

Bramki: Linde Gaz - Jan Skolimowski; Hewar - Marek Wojnarski 2, Andrzej Damski, Sławomir Słowiński; kartki: Linde Gaz - Andrzej Karasek żk, Maciej Murawski czk.

Mecze sędziował: Roman Kostrzewski

Kreska - Pol-Travel 0:1

Bramka: Krzysztof Rogalski; kartki: Kreska - Tomasz Czapiewski żk.

Komandor - Computex 0:3

Bramki: Mariusz Murawski, Jarosław Hołda, Sławomir Chrapek; kartki: Komandor - Damian Stypułkowski żk.

Mecze sędziował: Marek Wiśniewski

10 kolejka

Linde Gaz - Wisła Kraków 2:2

Bramki: Linde Gaz - Jan Skolimowski, Maciej Jully; Wisła Kraków - Maciej Lickiewicz, samobójcza; kartki: Wisła Kraków - Maciej Lickiewicz żk.

Kreska - Medan 2:6

Bramki: Kreska - Jacek Kajko 2; Medan - Rafał Kruk 2, Wojciech Żurowski 2, Maciej Potarzyński, Robert Rumiński

Mecze sędziował: Mariusz Burda

Hirsch-Pol - Stary Fordon 3:0

Mecz zweryfikowany na 3:0. W 5 minucie meczu w wyniku kontuzji zawodnika Starego Fordonu drużyna została zdekompletowana przy stanie 1:0 dla Hirsch-Pol.

Komandor - AgroSerwis 0:6

Bramki: Tomasz Ejankowski 2, Jarosław Sieg 2, Tomasz Przybylak, Paweł Pacholski; kartki: Komandor - Arkadiusz Rusin żk.

Mecze sędziował: Tomasz Szubiński

Computex - Chemico 3:4

Bramki: Computex - Mariusz Murawski, Sławomir Chrapek, Daniel Gramza; Chemico - Michał Deliński, Marek Przybylski, Mariusz Górecki, Mariusz Rychlewski; kartki: Computex - Daniel Gramza żk; Chemico - Krzysztof Bas żk, Mariusz Rychlewski żk.

Pol-Travel - Aron-Tombet 3:0 (walkower)

Drużyna Aron-Tombet stawiła się na zawody w trzyosobowym składzie

Mecze sędziował: Roman Kostrzewski

Hewar - HF Helvetia 3:2

Bramki: Hewar - Marek Wojnarski, Waldemar Czerwiński, Daniel Szafraniec; HF Helvetia - Robert Szulc 2

Corimp - Dolce Vita 0:3

Bramki: Maciej Hełminiak, Maciej Sworacki, Krzysztof Gotowicz

Mecze sędziował: Mirosław Oparczyk



Tabela ekstraklasy

1. Chemico102852-20
2. Corimp 10 23 19-7

3. Dolce Vita102224-7
4. Computex102131-14
5. Hewar 10 20 26-11

6. AgroSerwis 10 19 46-24

7. Hirsch-Pol101926-15
8. Medan 10 19 25-17

9. HF Helvetia 10 18 22-18

10. Pol-Travel101215-18
11. Wisła Kraków10811-22
12. Komandor1085-30
13. Linde Gaz10728-30
14. Stary Fordon1037-37
15. Aron-Tombet 10 2 11-61

16. Kreska10011-37


NAJSKUTECZNIEJSI

17 - Ejankowski (AgroSerwis)

11 - Sierant (Dolce Vita), Przybylski (Chemico), Kruk (Medan)

9 - Cerajewski (AgroSerwis), Jankowski (Computex)

8 - Przybiliński

7 - M. Górecki (obaj Chemico), Wojnarski (Hewar), Złotowski (Hirsch-Pol), Skolimowski (Linde Gaz)

6 - Stasiak (Corimp), Moppert (Hirsch-Pol)



I LIGA

11 kolejka

Elmed Bydgoszcz - Remondis 2:0

Bramki: Piotr Głowiński, Marcin Zużydło

AC Jezpol - Unirembud 1:2

Bramki: AC Jezpol - samobójcza; Unirembud - Daniel Kona, Michał Gałowicz; kartki: AC Jezpol - Bartosz Młodzikowski żk.

Mecze sędziował: Mirosław Glonek

No Name Miedzyń - United Crew 5:1

Bramki: No Name Miedzyń - Tomasz Kościcki 2, Michał Kania, Dawid Zakaszewski, Piotr Kościcki; United Crew - Damian Czarra

Frey-Żal - pointS-Sowkam 3:0

Bramki: Dawid Garboliński 2, Przemysław Brzeziński

Mecze sędziował: Mariusz Burda

Diuna - Vobis 3:0

Bramki: Robert Wrzeszykowski 2, Tomasz Zieliński

Terrazyt - Barca 0:2

Bramki: Maciej Lewandowski, Krzysztof Krężelewski; kartki: Barca - Krzysztof Krężelewski żk, Maciej Jankiewicz żk.

Mecze sędziował: Mirosław Glonek

12 kolejka

United Crew - Terrazyt 0:2

Bramki: Jarosław Sieheń, Robert Semrau; kartki: Terrazyt - Sebastian Kowalski żk.

Hel-Wita - Frey-Żal 1:4

Bramki: Hel-Wita - Dariusz Imiołek; Frey-Żal - Przemysław Brzeziński 3, Dawid Garboliński; kartki: Dawid Garboliński żk, Przemysław Leszczyński żk.

Energia - Diuna 0:3 (walkower)

Energia stawiła się na zawody w trzyosobowym składzie

Mecze sędziował: Mirosław Glonek

Vobis - AC Jezpol 1:3

Bramki: Vobis - Maciej Łupina; AC Jezpol - Piotr Jułga 2, Marcin Miklaszewski; kartki: Vobis - Michał Hejmej żk.

Mecz sędziował: Marcin Bukowski

Barca - Elmed 0:1

Bramka: Tomasz Kowalski

Unirembud - Terminal Club 3:1

Bramki: Unirembud - Tomasz Leśniarek, Krzysztof Cieślicki, Paweł Widziński; Terminal Club - Ryszard Jaszczak; kartki: Terminal Club - Adrian Brzemiński żk, Ryszard Jaszczak żk.

Mecze sędziował: Sławomir Chrapek



Tabela I ligi

1. Elmed 10 25 23-12

2. AC Jezpol 9 22 33-9

3. No Name Miedzyń92136-22
4. Unirembud 10 19 25-12

5. Frey-Żal101934-23
6. Vobis101829-21
7 . Terminal Club91524-25
8. Terrazyt101523-24
9. Diuna91217-23
10. Barca111119-25
11. Hel-Wita101030-32
12. Remondis 10 9 18-29

13. Energia9615-27
14. United Crew11620-36
15. pointS-Sowkam 9 1 12-38



NAJSKUTECZNIEJSI

16 - Brzeziński (Frey-Żal)

13 - Kątnik (Hel-Wita)

10 - Czarra (United Crew), M. Zużydło (Elmed), Częsz (Remondis)

9 - Hejmej (Vobis), Krzyżanowski (Terrazyt)

8 - Kona (Unirembud), M. Kania (No Name Miedzyń), Jaszczak (Terminal Club)

7 - Kowalski, Burker (obaj No Name Miedzyń), Jułga (AC Jezpol)

6 - Łupina (Vobis), Szatkowski (Hel-Wita), Nowakowski (Energia), Czajkowski (pointS-Sowkam), Szarlej, Miklaszewski (obaj AC Jezpol)



II LIGA

Red Devils - Galacticos 4:7

Bramki: Red Devils - Marcin Zagórski 2, Kamil Witkowski, Łukasz Dobiała; Galacticos - Krzysztof Reich 3, Jarosław Reich 3, Szymon Gackowski; kartki: Red Devils - Tomasz Sopoński żk; Galacticos - Filip Tomczak żk.

Simi Solec Kujawski - Gloria Victis! 9:1

Bramki: Simi - Krystian Wiśniewski 3, Michał Kotowski 2, Arkadiusz Migawa 2, Karol Ratajczyk, Rafał Nowak; Gloria Victis! - Krzysztof Szmagliński;

Translek - War-Farby 6:3

Bramki: Translek - Marcin Sularz 2, Rafał Lewicki, Błażej Sarnecki, Grzegorz Wiśniewski, Artur Kuszyński; War-Farby - Łukasz Nowak, Maciej Przygoda, Mariusz Mazajka; kartki: Translek - Paweł Tuszyński żk; War-Farby - Łukasz Nowak żk.

Mecze sędziował: Marcin Bukowski

Bad Boys - FC Leśne 7:3

Bramki: Bad Boys - Grzegorz Kamiński 2, Patryk Górecki, Daniel Siadak, Rafał Kutowski, Łukasz Gularski, Adam Nowak; FC Leśne - Paweł Ćwik 2, Marcin Szczeciński; kartki: Bad Boys - Grzegorz Kamiński żk.

Green Squad - Art-Dom/FC Bartodzieje 2:0

Bramki: Wojciech Ziemba oraz samobójcza;

FC Wiedeńska - Micros 3:0 (walkower)

Gwardia Bartodzieje - Bielawy Team 1:7

Bramki: Gwardia Bartodzieje - Piotr Malaczewski; Bielawy Team - Tomasz Kubasik 6, Michał Bartnik

Mecze sędziował: Dariusz Skierski

Leader - AC Szwederowo 7:6

Bramki: Leader - Jarosław Bonk 3, Łukasz Malec 2, Daniel Gill 2; AC Szwederowo - Ariel Kubas 2, Dariusz Pedziński 2, Marcin Rybacki, Piotr Malicki; kartki: Leader - Mieszko Gruszczyński żk, Łukasz Malec żk; AC Szwederowo - Ariel Kubas żk, Dawid Idczak żk.

Auto-System - Old Stars 4:6

Bramki: Auto-System - Tomasz Puszkiewicz 2, Łukasz Kobus, Krzysztof Kowalski; Old Stars - Krzysztof Kosiedowski 2, Leszek Wojczakowski 2, Jarosław Pakulski, Grzegorz Dźwigała;

Mecze sędziował: Marcin Bukowski

Drukarnia Orkla - Drink Team 3:3

Bramki: Drukarnia Orkla - Krzysztof Jurecki 2, Tomasz Stepczyński; Drink Team - Rafał Agacki, Damian Korzeński, Łukasz Jędrzejewski;

Kompik/Hypernova Fordon - Pomorzanie 8:0

Bramki: Michał Minkiewicz 4, Michał Ossowski 2, Krzysztof Wątróbka oraz samobójcza; kartki: Kompik/Hypernova Fordon - Krzysztof Wątróbka żk.

Pusan - Tartan 3:0

Bramki: Jarosław Kabaciński, Piotr Charczyński, Krzysztof Skoczylas

Mecze sędziował: Dariusz Skierski



Tabela II ligi

1. Bielawy Team102772-24
2. Kompik/Hypernova Fordon 10 27 58-19

3. Translek 10 27 63-27

4. Green Squad 10 27 46-27

5. Bad Boys102450-24
6. Leader 10 24 51-28

7. Old Stars102259-34
8. Galacticos 10 21 53-39

9. Gloria Victis!101832-30
10. Pusan101625-26
11. War-Farby101532-31
12. Simi Solec Kuj.101450-34
13. Micros 10 13 44-37

14. FC Wiedeńska101330-27
15. Gwardia Bartodzieje101237-31
16. Tartan10922-27
17. Art-Dom/FC Bartodzieje10920-40
18. Red Devils10725-60
19. FC Leśne10629-58
20. Drink Team10527-56
21. Pomorzanie10422-64
22. Drukarnia Orkla10221-58
23. Auto-System10122-49
24. AC Szwederowo10019-59


NAJSKUTECZNIEJSI

36 - Kubasik (Bielawy Team)

24 - Kasiorek (Translek)

21 - Pakulski (Old Stars), Wudarski (Micros)

20 - Wudarski (Micros), Kuszyński (Translek)

16 - J. Reich (Galacticos)

15 - Kutowski (Bad Boys)

14 - Wojczakowski

13 - K. Kosiedowski (obaj Old Stars)

12 - Łoś (Bielawy Team), Ossowski M. (Kompik/Hypernova Fordon)



KOMUNIKATY

Zawodnicy odsunięci za kartki: za czerwoną - Murawski (Linde Gaz) pauzuje w trzech najbliższych kolejkach, Przybiliński (Chemico) i Makarewicz ((Gloria Victis!) w najbliższej kolejce; za drugą żółtą: Bas, Rychlewski (obaj Chemico), Lickiewicz (Wisła Kraków), Leszczyński (Frey-Żal), Kowalski (Terrazyt), Gruszczyński (Leader), Tomczak (Galacticos) w najbliższej kolejce.

Restauracja Włoska "Dolce Vita" przy ul. Fredry funduje pizzę dla najlepszego strzelca ekstraklasy. Po 10. otrzymuje ją: Robert Szulc (HF Helvetia).

Kino Adria nagradza zaproszeniami najlepszych strzelców w danej kolejce. Po 10. otrzymują je: w ekstraklasie - Szulc; w I lidze - Tomasz Kościcki (No Name Miedzyń) oraz Przemysław Brzeziński (Frey-Żal); w II lidze - Krystian Wiśniewski (Simi Solec Kuj.). Zaproszenia można odebrać od członka zarządu BLPN Mirosława Glonka(zespoły ekstraklasy i I ligi, 0606 676 506) oraz Marcina Bukowskiego (II liga, 0607 553 395).

W meczu Drukarnia Orkla - War-Farby zagrał nieuprawniony zawodnik w Drukarni, więc wynik zostaje zweryfikowany jako walkower 3:0 dla War-Farby (na boisku było 1:1). Drukarnia Orkla traci w tabeli 2 pkt. Energii i Aron-Tombet odjęto też po 2 pkt za oddanie walkowera.

Opiekun II ligi prosi o pilny kontakt kapitana Drink Team (tel. 0607 55 33 95)

Informacje o lidze można uzyskać także na stronie internetowej www.blpn.com.pl



NAJBLIŻSZA KOLEJKA

EKSTRAKLASA

boisko V LO (Szarych Szeregów)

sobota: HF Helvetia - Corimp (9), Aron-Tombet - Hewar (10.30), Chemico - Pol-Travel (12), AgroSerwis - Computex (13.30) niedziela: Dolce Vita - Hirsch-Pol (9), Medan - Komandor (10.30), Wisła Kraków - Kreska (12), Stary Fordon - Linde Gaz (13.30)

I LIGA

boisko ZSChemicznych (ul. Łukasiewicza)

sobota: No Name Miedzyń - Unirembud (9), Terminal Club - Vobis (10.30),

Diuna - AC Jezpol (12); niedziela: Elmed - United Crew (9), Frey-Żal - Remondis (10.30), Energia - pointS-Sowkam (12), pauzują: Barca, Terrazyt, Hel-Wita

II LIGA

boisko ZSSamochodowych (ul. Gajowa)

niedziela: Pomorzanie - Gwardia (9), FC Leśne - Auto-System (10.30), Tartan - Drukarnia Orkla (12), AC Szwederowo - FC Wiedeńska (13.30), Simi Solec - Pusan (15), Old Stars - Gloria Victis! (16.30) niedziela: War-Farby - Red Devils (9), Drink Team - Translek (10.30), Galacticos - Leader (12), Bielawy Team - Green Squad (13.30), Art-Dom/FC Bartodzieje - Bad Boys (15), Micros - Kompik/Hypernova (16.30)



LIGA TYPERÓW

W zabawie bierze udział 127 osób. Tak wygląda ranking 10 najlepszych typerów po 3 kolejkach: 1. Garsija 23 pkt, 2. luk 22, 3. Maka(y) 22, 4. DARAS 22, 5. menhodman 21, 6. Lolo 21, 7. heineken 21, 8. misiak 20, 9. pikat 20, 10. Robal 20.



PUCHAR LATA

Do 30 czerwca pod nr. tel. 0606 676 506, 0607 553 395 lub e-mail: blpn@poczta.onet.plprzyjmujemy zapisy drużyn. Rozgrywki ruszą 15 lipca na boisku V LO (ul. Szarych Szeregów). Koszt 100 zł.