Budowlani idą po złoto

- Mamy już tak dużą przewagę punktową nad rywalami, że tylko teoretycznie mogą nas jeszcze wyprzedzić - mówi Ryszard Szewczyk, trener ciężarowców Budowlanych Opole, z którymi zmierza po kolejny tytuł drużynowego mistrza kraju
W miniony weekend opolanie odnieśli kolejne zwycięstwo w lidze, tym razem okazali się najlepsi w drugim rzucie ligi w Radomsku. - Na szczególne wyróżnienie zasłużył Tadeusz Biega, któremu udało się poprawić rekord życiowy, bardzo przyzwoicie zaprezentował się także Roman Kliś - ocenia występ podopiecznych trener Szewczyk. - Pozostali wystartowali w okolicach swoich rekordów życiowych. Może trochę zawiedli Krzysztof Szramiak i Paweł Najdek, ale wpływ na to miały warunki panujące w hali, gdzie praktycznie nie dało się oddychać.

Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa turnieje. Jeden z nich odbędzie się w Opolu. Klub chciał zorganizować trzeci rzut we wrześniu, jednak przepisy PZPC mówią, że prowadząca drużyna powinna być gospodarzem zawodów finałowych.

- W tej sytuacji mamy nadzieję, że dwa razy będziemy gościć ligę u siebie, nie wiadomo jednak, czy zgodzi się na to związek - zastanawia się Szewczyk. - Chcielibyśmy kończyć sezon i świętować triumf we własnej hali. Jesteśmy już praktycznie po raz kolejny drużynowym mistrzem Polski, a w walce o tytuł liczymy się już tylko my i ewentualnie Ciechanów, jednak ich szanse są czysto teoretyczne - cieszy się Szewczyk.

Wyniki II rzutu:

1. Budowlani Opole1974 pkt
2. HKS Szopienice1799,2
3. UMLKS Radomsko1784,8
4. Śląsk Wrocław1732,2
Czołówka I ligi po II rzutach:

1. Budowlani Opole3967,4 pkt
2. Mazovia Ciechanów3861,3
3. Start Otwock3692,9