We wtorek w Dankowicach odbędzie się X Puchar w Piłce Nożnej dla Dzieci im. Marka Wielgusa

12 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców weźmie dziś udział w wojewódzkim finale X Pucharu w Piłce Nożnej dla Dzieci im. Marka Wielgusa


Turniej rozpocznie się o godz. 10 na stadionie Pasjonata Dankowice.

- Do imprezy zgłosiło się 120 zespołów. Eliminacje były rozgrywane przez cały maj, a w Dankowicach zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy wezmą udział w finale ogólnopolskim - informuje Jan Benigier, trener koordynator w Śląskim Związku Piłki Nożnej. Na turniej przyjadą zespoły z dużych miast (m.in. Zabrze, Tychy), ale również małych miejscowości: Kuźni Raciborskiej, Gilowic, Kochcic czy Toszka.

Benigier zapowiada wiele atrakcji dla uczestników zawodów. - Mecze sześcioosobowych drużyn będą się odbywać na sześciu boiskach równocześnie. W przerwach o dobry humor zawodników zadba klaun. Przygotowaliśmy dla wszystkich piłkarzy gorące posiłki i napoje. Pewnie będzie bardzo ciepło, więc zamówiłem podwójną ilość wody mineralnej - śmieje się Benigier, były reprezentant kraju i mistrz Polski z Ruchem Chorzów.

Najzdolniejsi zawodnicy zostaną zaproszeni do udziału w zaplanowanym na lipiec 10-dniowym zgrupowaniu, które śląski związek organizuje wspólnie z małopolskim.

Informacje o turnieju na stronie: www.tp.pl/puchartp