Najlepsi zapaśnicy znów w Łódzkiem

W Tomaszowie rozpoczynają się mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym
Po raz drugi w tym miesiącu województwo łódzkie będzie gościć najlepszych polskich zapaśników. Dwa tygodnie temu w Łodzi odbyły się mistrzostwa kraju w stylu wolnym, a już dziś w Tomaszowie rozpoczynają się 75. Mistrzostwa Polski w stylu klasycznym.

- Po raz drugi gościmy najlepszych zapaśników w Tomaszowie - mówi Paweł Grzybicki, jeden z organizatorów imprezy. - To najlepszy sposób, żeby wypromować ten sport w regionie, tym bardziej że w wielu kategoriach wagowych mamy faworytów z klubów w Piotrkowie i Pabianicach.

Organizatorzy wpadli na pomysł, by walki finałowe odbywały się w parku miejskim w muszli koncertowej. Dzięki temu medalistów będzie mogło obejrzeć nawet trzy tysiące widzów.

Eliminacje, w których udział zapowiedziało 124 zawodników, rozegrane zostaną w hali sportowej szkoły podstawowej nr 1. W sobotę walczyć będą zawodnicy w kategoriach do 55, 66, 84 i 96 kg. Zgodnie z nowymi regułami zawodów rangi mistrzowskiej tego samego dnia odbędą się finały w tych wagach. Dwanaście najważniejszych walk w parku przy ul. Browarnej kibice zobaczą w godz. 18-21. W niedzielę organizatorzy zapraszają kibiców zapasów do parku już od godz. 14. Rozegranych zostanie dziewięć pojedynków finałowych w kategoriach do 60 i 74 kg oraz wśród najcięższych - 120 kilogramowych tytanów.