Sport.pl

II liga: ŁKS - Radomiak, sobota godz. 18

Przy sprzyjających okolicznościach Radomiak Radom już w sobotę wieczorem może wydostać do strefy zapewniającej pewne zachowanie ligowego bytu. Warunkiem koniecznym jest pokonanie ŁKS-u Łódź na jego terenie
Zieloni są na fali. Pięć zwycięstw i remis w sześciu pojedynkach, spowodowały, że morale zespołu znacznie wzrosło. Atmosfery nie psują też niespodziewane kontuzje. Co prawda na uraz narzeka Jacek Kacprzak, ale nie jest wykluczone, że do soboty się wykuruje.Litwini w Wilnie

Radomiak nie trenował przez miniony tydzień w pełnym składzie, bo po ostatnim meczu z MKS-em Mława, do rodzinnych domów w Wilnie wyjechali radomscy Litwini: Grażvydas Mikulenas i Raimondas Vileniskis. Wrócą dopiero dzisiaj. Czy to normalne, aby przed bardzo ważnym meczem, dwaj podstawowi przecież gracze opuszczali drużynę na kilka dni? Szkoleniowiec Radomiaka, Mieczysław Broniszewski: - Piłkarze Radomiaka są zawodowcami i każdy wie, co do niego należy. Mikulenas i Vileniskis otrzymali indywidualny program zajęć, który mają realizować z Żalgirisem Wilno. Ich absencja w Radomiu nie będzie miała żadnego wpływu ani na formę, ani na atmosferę w zespole.

Do ŁKS-u radomianie jadą pełni nadziei. Założeniem podstawowym jest zdobycie choćby punktu. - Nie widziałem łodzian "na żywo" i swoją wiedzę na ich temat opieram na podstawie zapisów wideo. Łatwo nie będzie, ale jedziemy po jakąś zdobycz - zapewnia Broniszewski. Na pytanie, jak to zrobić, odpowiada wymijająco: - Trzeba grać tak, żeby nie przegrać.

Wiele wskazuje na to, że Radomiak przystąpi do meczu z ŁKS-em w ustawieniu 4-4-2, przy czym baczniejszą uwagę będzie przywiązywał do defensywy. Niewykluczone, że z dwójki napastników, jeden - Grażvydas Mikulenas, wycofywał się będzie do pomocy, a na desancie pozostanie tylko Abel Salami. - Nie zdradzę teraz dokładnej taktyki, bo byłoby to dużym ułatwieniem dla rywala - zasłania się Broniszewski. - Tajemnicą nie jest, że chcemy zagrać "na zero" z tyłu.ŁKS się obawia

Tymczasem pojedynku z Radomiakiem obawia się trener ŁKS-u - Dragan Dostanić. Dlaczego? - Ponieważ Radomiak to rewelacja rundy wiosennej - wyjaśnia. Ale za chwilę zmienia ton, jakby chciał zaprosić wszystkich na mecz. - My również wiosną gramy doskonale, dlatego zapowiada się superwidowisko - uważa.

Jeśli chodzi o skład, łodzianie mają w zasadzie jeden problem: kim zastąpić pauzującego za kartki kapitana zespołu Pawła Golańskiego. Dostanić nie ukrywa, że ma kilka pomysłów, a najbardziej liczy oczywiście na doświadczenie i klasę Igora Sypniewskiego. Oprócz niego pewniakami jest czwórka pomocników: Rafał Wodniok, Rafał Niżnik, Michał Łochowski i Arkadiusz Mysona oraz bramkarz Bogusław Wyparło. - Na pozostałe pozycje też mam z kogo wybierać - spokojnie mówi Dostanić.Co na to inni?

Podobnie, jak w poprzednich kolejkach, radomscy fani futbolu bacznie przyglądać się będą rozstrzygnięciom w pozostałych spotkaniach. Jeśli punkty w Mławie straci Ruch Chorzów, Szczakowianka Jaworzno nie wygra we Włocławku, Górnik Polkowice nie da rady Kolporterowi Kielce, a Piast Gliwice nie pokona Widzewa Łódź, to Radomiak ma szansę wskoczyć do strefy zapewniającej utrzymanie bez baraży. Pod jednym wszakże warunkiem: że w Łodzi pokusi się o zwycięstwo.PROGRAM 30. KOLEJKI:

n MKS Mława - Ruch Chorzów, piątek godz. 17.15.

n Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia Białystok, piątek godz. 17.30.

n Arka Gdynia - GKS Bełchatów, piątek godz. 20.

n Kujawiak Włocławek - Szczakowianka Jaworzno, sobota godz. 17.

n Piast Gliwice - Widzew Łódź, sobota godz. 17.

n RKS Radomsko - Świt Nowy Dwór Mazowiecki, sobota godz. 17.

n ŁKS Łódź - Radomiak Radom, sobota godz. 18.

n Górnik Polkowice - Kolporter Korona Kielce, sobota godz. 18.

n KSZO Ostrowiec Św. - Podbeskidzie Bielsko-Biała, sobota godz. 18.RAMKA

Mieczysław Broniszewski: - Trzeba grać tak, żeby nie przegrać