Marcin Nowak podpisał kontrakt

Marcin Nowak przedłużył umowę z klubem AZS Uniwersytet Warmińsko-Mazurski i przez kolejne dwa lata będzie zawodnikiem PZU AZS Olsztyn


Warunki nowej umowy z Marcinem Nowakiem były już ustalone w ubiegłym tygodniu, a złożenie podpisu na umowie miało być jedynie formalnością. Nowak czekał na telefon z klubu, kiedy będzie można tę sprawę sfinalizować. I doczekał się wczoraj.

Marcin Nowak nie zamierza teraz odpoczywać, ale nie będzie też trenował z zespołem, lecz indywidualnie na plaży, na co ma zgodę trenera Grzegorza Rysia. - Rano trenuję na piasku, później zaglądam na siłownię - powiedział "Gazecie" Nowak, który ma zamiar grać w mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej w parze z Dariuszem Parkitnym.

Przypomnijmy, że Nowak na grę w Olsztynie zdecydował się w poprzednim sezonie, po niezbyt udanym dla siebie okresie w Polskiej Energii Sosnowiec. Najwyższy siatkarz Polskiej Ligi Siatkówki (215 cm) zastąpił na środku siatki Łukasza Kadziewicza, który wyjechał grać w rosyjskim zespole Gazpromie Surgut.

Przypomnijmy kształtujący się skład PZU AZS Olsztyn na kolejny sezon. Ważne kontrakty z klubem mają zatem Paweł Papke, Paweł Zagumny, Wojciech Grzyb, Michał Bąkiewicz, Michał Ruciak, Marcin Możdżonek, Patryk Czarnowski, Marcin Mierzejewski i Maciej Alancewicz. Roczną umowę podpisał ostatnio także libero olsztyńskiej drużyny Paweł Kuciński.

Reszta zawodników musi czekać. Trener Grzegorz Ryś też, choć jak ustaliła "Gazeta", jego pozycja nie jest raczej w klubie zagrożona.