Sport w skrócie

n ŁUCZNICTWO

WYSTĄPI W GRAND PRIX. Izabela Skopek z ŁKS-u Radom została powołana do reprezentacji Polski na Grand Prix Europy, który zostanie rozegrany w najbliższy weekend w Sopocie. Nominacja radomianki zbiegła się z zajęciem przez nią ósmego miejsca w Pucharze Polski w Krakowie. - Iza nie stanęła na podium, ale przed tygodniem spisała się o wiele lepiej, co zapewne zauważył trener kadry Ryszard Pacura - powiedział szkoleniowiec ŁKS-u Józef Trześniewski.

Podczas zawodów w Krakowie czwarte miejsce zajęła Anna Łęcka z Sokoła Radom. Wśród juniorek wysoką formę potwierdziła natomiast Agata Piróg z ŁKS-u, która była trzecia.

LEKKA ATLETYKA

CZTERY MEDALE. Srebrny medal w biegu na 400 m Bożeny Łukasik podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu to najlepsze osiągnięcie reprezentantów Politechniki Radomskiej. Łukasik dorzuciła także brąz na 200 m oraz taki sam medal w sztafecie 4x400 m, w której oprócz niej biegły: Anna Jaworska, Kinga Rapcińska i Alicja Fiodorow. Ta ostatnia była ponadto trzecia na 100 m. Tuż za podium na czwartych pozycjach uplasowali się: Marcin Awiżyna na 800 m i Bartłomiej Makowski na 1500.

n PIŁKA NOŻNA

LIGA OKRĘGOWA. Wyniki 26. kolejki: Wulkan Zakrzew - Sadownik Błędów 2:2 (2:0): S. Pysiak (29.), D. Pysiak (40.) - Nowak (60.), Ziółek (86.), Polonia Iłża - Iłżanka Kazanów 1:3 (1:1): Pietrzyk (45.) - Dębski (38., 63., 78.), Akcja Jastrzębia - Plon Garbatka 1:2 (0:0): Krześniak (50.) - Luśtyk (46.), Czaplarski (77.), Zawisza Sienno - Jaguar Wolanów 5:5 (1:1): Sobkiewicz (41., 55.), Rożek (62.), Dunal (82.), Myśliwiec (83.) - Kiraga (19.), Boruch (54.), Molga (62., 72.), Walkiewicz (88.), Mogielanka Mogielnica - Sokół Przytyk 2:1 (2:1): Szymański (42.), Szumpur (44. - karny) - Witkowski (2.), MGKS Skaryszew - Oronka Orońsko 0:3 (0:2): Nogaj (20., 28.), Taras (71.), Orzeł Gielniów - Orzeł Wierzbica 2:3 (0:1): Sapieja (47. - karny), Krzyżanowski (50.) - Bator (36.), Madej (70.), Nowak (75.).