Kajakarski maraton

Olsztyńscy kajakarze wywalczyli medale w każdej kategorii wiekowej maratońskich mistrzostw Polski

W XXI Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie Klasycznym, które odbyły się na Jeziorze Paprocańskim k. Tychów, wystąpiło ponad 300 zawodników z 33 klubów. Medale rozdano w kategoriach seniorów i juniorów. Rywalizowali także młodzicy i weterani w konkurencjach niemistrzowskich. Z reprezentantów klubów Warmii i Mazur znakomicie spisał się Marcin Krzysztofik. Kanadyjkarz Olsztyńskiego Klubu Sportowego zdobył dwa srebrne medale. Tytuły wicemistrza Polski Marcin wywalczył w wyścigach seniorów na dystansach 10 000 metrów indywidualnie oraz w dwójce z kolegą klubowym Arkadiuszem Tońskim. Na tym samym dystansie wśród seniorek trzecie miejsce w kajakowych jedynkach zajęła Natasza Gajewska z Olimpii Elbląg. W kajakowych dwójkach juniorów złoty medal wywalczyła para OKS-u: Paweł Dudko i Robert Hermanowicz, zaś o srebro w jedynkach juniorów postarał się Adam Roćko z OKS-u. Wśród juniorek brąz w jedynkach zdobyła Agnieszka Tońska z Olimpii Elbląg.

W regatach najmłodszych olsztyniacy wywalczyli dwa medale. Wyścig młodzików na dystansie 3000 metrów kanadyjkowych jedynek wygrał Andrzej Sołoducha z OKS-u. Na dystansie 2000 metrów trzeci był z kolei Rafał Dudko, startujący na kajakowej jedynce. W zawodach weteranów olsztyniacy zdobyli jeden, ale za to złoty medal. Wyścig na 2000 metrów kajakowych jedynek zakończył na pierwszym miejscu Andrzej Adamiuk.

20:50 05/05/22