BOKS ZAWODOWY. Dawid Cygan Kostecki obronił mistrzowski pas

Dawid Cygan Kostecki obronił tytuł mlodzieżowego mistrza świata organizacji WBC. Rzeszowski bokser pokonał przez nokaut techniczny Josepha Marwę z Tanzanii
"Cygan" bronił tytułu podczas gali boksu zawodowego w Zdzieszowicach. Teraz jego rekord to 19 walk zawodowych, wszystkie wygrał, a 15 skończył przed czasem.

Marwa był trudnym rywalem. Jego dotyczasowy rekord to 22 walki w tym pięć porażek i jeden remis. Wcześniej boksował jednak z trudnymi rywalami. Między innymi z Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem, z którym przetrwał 10 rund.

Przed walką w Marwą fachowcy ostrzegali, że może to być najtrudniejszy przeciwnik Kosteckiego w jego karierze. I pierwsze rundy walki tak wyglądały jakby "Cygan" nie miał pomysłu na Marwę. - Nic podobnego. Ja celowo zwalniałem żeby Marwa uwierzył, że jest w stanie uniknąć moich ciosów. Liczyłem na to, że dzięki temu uda mi się go zaskoczyć nagłym przyspieszeniem. - tłumaczy Dawid Cygan Kostecki.

Rzeszowski bokser wygrał w piątej rundzie. Marwa dał się sprowokować do ataku, uderzył prawym prostym, a Cygan wyprzedził jego akcję i trafił rywala w szczękę nokautującym lewym sierpowym. - Bardzo się cieszę, że moja taktyka dała efekty. Marwa dał się oszukać. Musiałem coś na niego wymyśleć bo przecież męczyli się z nim bardzo dobrzy bokserzy. Teraz wracam do domu do Rzeszowa i mam zamiar dwa tygodnie odpoczywać. W lecie razem z Krzyśkiem Włodarczykiem wyjeżdżamy do USA - kończy Dawid Kostecki.