Juventus mistrzem Włoch

Juventus Turyn został w piątek mistrzem Włoch bez wybiegania na boisko. Wszystko dlatego, że swoje spotkanie z Palermo zremisował AC Milan. Finaliści Ligi Mistrzów mają obecnie cztery punkty straty do Juventusu, a do rozegrania pozostał im tylko jeden mecz.

Milan już w 10. minucie objął prowadzenie po strzale Serginho. Jednak chwilę później był remis, bo piłkę do własnej bramki skierował Alessandro Costacurta. Palermo z remisu cieszyło się przed przerwą tylko pięć minut, bo na 2:1 dla Milanu podwyższył ponownie Serginho.

Kiedy w 32. minucie Jan-Dahl Tomasson strzelił trzeciego gola dla Milanu wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Goście jednak grali do końca - 14 minut przed końcem bramkę strzelił Luca Toni, a trzy minuty później wyrównał Santana.

MILAN - PALERMO 3:3 (3:1): Serginho (10., 16.), Tomasson (32.) - Costacurta (11. samobójcza), Toni (76.), Santana (79.)