Czwórka świętokrzyskich pływaków wystąpi na Głównych Mistrzostwach Polski

Skromną, liczącą cztery osoby, reprezentację wystawia Świętokrzyskie na główne mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu, które dziś rozpoczynają się w Dębicy. Aż trójka z naszych pływaków wystąpi w stylu klasycznym.
Największe szanse na medale ma Łukasz Boral (Delfin Połaniec), który przed rokiem w Ostrowcu zdobył na 200 metrów i był drugi na 100 m. - Teraz też liczę na podobny występ - mówi Dariusz Górecki, prezes Okręgowego Związku Pływackiego. Tym bardziej że dla uczącego się w Stanach Zjednoczonych żabkarza będzie to jeden z najważniejszych startów w sezonie - mistrzostwa Polski są kwalifikacją do kadry narodowej na lipcowe mistrzostwa świata w Montrealu.

Udział w finałach B (miejsca 9.-16.) to zadanie, które czeka w Dębicy pozostałą trójkę młodych pływaków. Większe szanse na to ma dwójka specjalistów od żabki - 17-letnia Ewelina Górecka z Arki Kielce i 16-letni Piotr Frankiewicz z KSZO Ostrowiec. Najwięcej startów - pięć (w stylu dowolnym, grzbietowym i zmiennym) - czeka za to Grzegorza Jędrzejowskiego ze Sprintera Ostrowiec.