Sport w skrócie

Szermierka

Bardzo dobrze spisali się poznańscy floreciści w IX Międzynarodowym Turnieju Szermierczym o Puchar Ursynowa. W rywalizacji 12- i 13-latków pierwsze miejsca zajęli Dagmara Masłowska i Damian Koper, a na najniższym stopniu podium stanęli Marta Plucińska i Mikołaj Basiński. W tej samej kategorii wiekowej dziewiąte miejsce wśród dziewcząt zajęła kolejna florecistka Warty Poznań Marta Ciesielska, a szóste wśród chłopaków - Filip Jędrzejewski. W rywalizacji 15-latków trzecie miejsce zajął Mikołaj Smura, a wśród dziesięciolatków trzeci był Mikołaj Walkowiak. - Jestem przekonany, że w przyszłości ci zawodnicy będą reprezentować Poznań w mistrzostwach świata juniorów - przyznał wiceprezes Warty Poznań i trener floretu Paweł Kantorski.

W Warszawie wystąpiło 128 chłopców i 119 dziewcząt.

Tenis

Dziewięciu Polaków przeszło pierwszą rundę rozgrywanego w Gdyni turnieju ITF Futures PZT Prokom Cup 2005. Zawodnik AZS Poznań Jakub Nijaki, pokonał Denisa Pavlovsa 4:6, 7:5, 6:2. W drugiej rundzie poznaniak wyeliminował Iwana Siergiejewa z Ukrainy (2:6 7:5 6:2), a w ćwierćfinale zmierzy się z kolegą z PZT Prokom Team Dawidem Olejniczakiem (rozstawionym z nr 3).

W deblu para poznańska para Przemysław Stęc/Robert Godlewski awansowała do półfinału po zwycięstwie nad braćmi Diłajami z Lechii Gdańsk 6:3 6:1.