Polonia wygrała pierwszy mecz z Turowem

Po bardzo efektownej końcówce Polonia-SPEC wygrała z Turowem pierwszy o mecz o 3. miejsce w lidze i żeby powtórzyć osiągnięcie z zeszłego sezonu, musi jeszcze wygrać w sobotę w Zgorzelcu

Na pięć minut przed końcem meczu gospodarze wyszli na najwyższe prowadzenie 69:62 i wydawało się, że już nic niespodziewanego się nie wydarzy. Tymczasem mimo nieobecności na parkiecie swojego najlepszego zawodnika Yanna Molinnariego (cztery przewinienia) Turów zagrał swoją najlepszą minutę w całym meczu. Za trzy punkty trafili po kolei Machowski, Laksa i Szawarski. I nagle koszykarze ze Zgorzelca wyszli na prowadzenie 71:69.

W tym momencie poloniści stwierdzili, że to już koniec zabawy i czas zagrać na sto procent. Siedem punktów w tym czasie zdobył Eric Taylor (w tym celny rzut za trzy), a także Jeff Nordgaard, który trafiał osobiste, ale przede wszystkim popisał się dwoma niesamowitymi blokami. Do tego doszła skuteczna akcja pod koszem Krzysztofa Roszyka i kibice mogli spokojnie napawać się pięknem efektownego wsadu Otisa Hilla równo z końcową syreną.

Wcześniej przez cały mecz Polonia zachowywała się trochę jak bokser, obrońca tytułu, który chce wygrać walkę jak najmniejszym kosztem sił, zebrać pieniądze i udać się na odpoczynek. Do 4. minuty wynik brzmiał 1:1 i oba zespoły grały bardzo słabo. Cały mecz mimo że wynik kręcił się wokół remisu był bardzo senny. Trener Polonii Wojciech Kamiński tłumaczył to długą przerwą w grze, ale poloniści sprawiali wrażenie, jakby uznając, że spotkania o trzecie miejsce nie mają sensu.

Kwintesencją ich podejścia może być rozmowa Nordgaarda z koszykarzami Turowa, który powiedział. - Ej chłopaki musimy w sobotę kończyć, bo potem nikogo już nie będzie. My w niedzielę wyjeżdżamy do domu. Pomyślcie o tym...

Polonia - SPEC Warszawa - Turów Zgorzelec 83:75 Kwarty: 15:15, 21:17, 24:24, 23:19. Stan rywalizacji 1:0 dla Polonii - SPEC

Polonia: Hill 22, Nordgaard 18 (2), Elliott 5,Koszarek 5, Roszyk 4 (1) oraz Taylor 11 (1), Pacocha 6 (1), Sidor 6 (1), Zongbergs 6, Karwowski 0, Leric 0

Turów: Szawarski 18 (2), Machowski 14 (3), Mollinari 9 (1), Young 8, Bennett 7 oraz Laksa 9 (1), Avlijas 6, Łopatka 4, Czerwonka 0, Mordzak 0.