Polegli w Czermnie

W szlagierowym meczu na szczycie III ligi Heko Czermno pokonało u siebie Motor 1:0 i przewodzi stawce. Lublinianie mają jednak jeszcze jeden mecz zaległy

Z wagi spotkania zdawali sobie sprawę piłkarscy działacze. Mecz sędziował arbiter międzynarodowy Andrzej Ryszka z Warszawy, prawidłowego przebiegu pilnowali też - towarzysko - prezesi związków piłki nożnej w Kielcach - Mirosław Malinowski - i w Lublinie - Marian Rapa.

Już w 6. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Arkadiusz Gondzia z sześciu metrów strzelił jednak tak, że Bartosz Rachowski obronił. Golkiper gości był i tak bardziej zapracowany od swojego kolegi z Heko. Obronił dwie minuty później uderzenie tego samego napastnika Heko i sytuację sam na sam z Krzysztofem Zawadzkim (66.). W tym momencie gospodarze już prowadzili. Widząc lekko wysuniętego przed bramkę Rachowskiego Paweł Zawistowski zdecydował się na uderzenie z 25 metrów. Śliska piłka nabrała rotacji i w ostatniej chwili myląc bramkarza Motoru wpadła tuż pod poprzeczkę.

W pierwszej godzinie gry piłkarze z Lublina oddali... jeden strzał na bramkę Heko i do tego bardzo niecelny - w 24. kilka metrów od celu uderzał Paweł Maziarz. W 66. byli już znacznie bliżej szczęścia. Jakuba Ławeckiego obrońcy zablokowali dopiero trzy metry od bramki Heko. Najlepszej okazji lublinianie nie wykorzystali w ostatniej minucie. Po rzucie rożnym Łukasz Mariak minął się z piłką, ale zdążył przeszkodzić Arturowi Ryczkowi w oddaniu celnego strzału i piłka minęła bramkę. - Heko wygrało zasłużenie, ale walka o drugą ligę jeszcze się nie skończyła. Sędziowanie było bardzo dobre, a pretensje możemy mieć tylko do siebie - powiedział Waldemar Paszkiewicz, prezes Motoru. - Chociaż pod koniec meczu przydarzały nam się mankamenty, to wygrała drużyna lepsza przez większą cześć meczu - stwierdził Paweł Kowalski, szkoleniowiec Heko.

HEKO CZERMNO 0

MOTOR LUBLIN 1(0)

Bramka: Zawistowski (51.).

Heko: Mariak - Walęciak, Matuszczyk, Kardas, Dworzyński (88. Bartkowiak) - Cheda (72. Łęgowiak), Zawistowski, Kościukiewicz, Zawadzki - Gondzia (80. Chodor), Kanarski (38. Pluta)

Motor: Rachowski - Maciejewski, Ryczek, Jarosiński, Żmuda - Syroka, Maziarz (83.Stachera), Chmura (66. Golisz Ż), Zajączkowski - Ławecki (58. Prędota), Szymanek (75. Popławski)

Coraz gorzej

Sytuacja Lewartu z każdą kolejką staje się coraz trudniejsza. Lubartowianie w ciągu kilku dni przegrali dwa mecze na własnym boisku. Co gorsza, ulegli u siebie zespołom, z którymi bezpośrednio rywalizują o pozostanie w III lidze. W niedzielę musieli uznać wyższość Pogoni Leżajsk - mecz zakończył się wynikiem 0:1, wczoraj przegrali w takim samym stosunku z Sandecją Nowy Sącz. Jedyną bramkę meczu zdobył w 14 minucie Dawid Janczyk. Mimo podejmowanych wysiłków zawodnikom Lewartu nie udało do końca meczu zdobyć gola i się uratować choćby jeden punkt. Pod koniec spotkania gospodarze mieli dwie dobre sytuacje w polu karnym Sandecji. Lubartowianie uważali, że interwencje rywali zasługiwały na rzuty karne, ale sędzia Zbigniew Sadowski był innego zdania.

LEWART LUBARTÓW 0

SANDECJA NOWY SĄCZ 1 (1)

BRAMKA

Janczyk (14.)

Lewart: Wójcik - Palica, Mitura, Chrupałła - Bordzoł, Kaczmarski, Brzozowski Ż, Sczawiński (70. Boguszewski), Onofryjuk - Pisarczyk (75. Serwin), Klepacz Ż

Sandecja: Jachowicz - Szczepanik, Rusin, Czernecki Ż, Kandyfer - Florian (78. Zachariasz), Szczepański Ż, Ciastoń, Damasiewicz (60. Gryzlak) - Świerad (90. Hajduk), Janczyk (70. Gruba)

Remis w Krakowie

Piłkarzom Hetmana udało się częściowo zrehabilitować za porażkę poniesioną w rundzie jesiennej z Hutnikiem. Zostali wtedy rozgromieni 1:5. Wczoraj uzyskali w Krakowie remis 1:1, a do przerwy nawet prowadzili po strzale Marcina Walewskiego w 41 min. Gospodarze zaraz po przerwie wyrównali dzięki bramce Michała Stolarza i do końca wynik nie uległ zmianie.