Kontrakty siatkarzy w PZU AZS Olsztyn

Co raz mniej niewiadomych pozostaje co do składu olsztyńskiego PZU AZS na przyszły sezon 2005/2006. Po Wojciechu Grzybie na kolejny rok kontrakt podpisał Paweł Kuciński
Ważne kontrakty z klubem na przyszły sezon mają zatem Paweł Papke, Paweł Zagumny, Wojciech Grzyb, Michał Bąkiewicz, Michał Ruciak, Marcin Możdżonek, Patryk Czarnowski, Marcin Mierzejewski i Maciej Alancewicz. Wczoraj roczną umowę podpisał także libero olsztyńskiej drużyny Paweł Kuciński.

Kto podpisze następne kontrakty z klubem? Warunki nowej umowy ustalone ma już Marcin Nowak. Przypomnijmy, że Nowak w poprzednim sezonie zdecydował się na grę w Olsztynie po niezbyt udanym dla siebie okresie w Polskiej Energii Sosnowiec. Najwyższy siatkarz Polskiej Ligi Siatkówki, zastąpił na środku siatki Łukasza Kadziewicza, który wyjechał grać w rosyjskim zespole Gazpromie Surgut. Przed niedawno zakończonym sezonem Nowak podpisał roczny kontrakt. Teraz jest już wszystko przygotowane, aby związać się z PZU AZS na kolejne dwa lata.

- Warunki są już ustalone - mówi Marcin Nowak. - Pozostała jedynie formalność, czyli złożenie podpisu na umowie. Czekam na telefon z klubu z informacją kiedy będzie można tę sprawę sfinalizować.

Marcin Nowak, po uzyskaniu zgody trenera Rysia, nie uczestniczy w treningach razem z pozostałymi zawodnikami, lecz ćwiczy indywidualnie na... plaży.

- Rano trenuję na piasku, później zaglądam na siłownie - mówi Nowak. - Mam zamiar pograć w mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. Moim partnerem będzie Dariusz Parkitny. Nie ukrywam, że będziemy chcieli się pokazać także na boiskach w Starych Jabłonkach.