Sport w skrócie

KICK BOXING

KLASA JUNIORA. Wojciech Peryt z Kick Sport Radom zdobył w Koszalinie Puchar Polski seniorów w wadze do 51 kg w stylu full contact. Będący jeszcze juniorem radomianin dokonał nie lada sztuki, bo w półfinale pokonał ubiegłorocznego mistrza Polski Łukasza Głąba (KS Brzeziny). Walkę o złoto wygrał natomiast ze swoim kolegą klubowym Mariuszem Sznyrowskim. Ze srebrnym medalem wróciła z Koszalina Marta Gawrońska, która w finale wagi do 65 kg nie sprostała Katarzynie Furmaniak (TKKF Siedlce).

n PŁYWANIE

AUGUSTYN NA PIĄTKĘ. Pięć medali na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży Niepełnosprawnej w Suwałkach zdobył Augustyn Gumiński z Radomia. Na najwyższym stopniu podium stanął na dystansie 200 m stylem dowolnym. Czasem 3.35,17 ustanowił jednocześnie rekord Polski juniorów. Drugie lokaty zajmował na 100 m stylem dowolnym i grzbietowym, a trzecie na 50 m dowolnym i 100 m zmiennym. Suwalskie zawody były jednocześnie nieoficjalnymi mistrzostwami kraju w kategorii juniorów. W championacie seniorów Gumiński wystartuje w połowie czerwca w Gorzowie Wielkopolskim.

n BOKS

MISTRZ STOLICY. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium mistrzostw Warszawy juniorów stawali młodzi zawodnicy Hubala Chlewiska. Tytuł najlepszego pięściarza stolicy wywalczył Michał Żeromiński. Świeżo upieczony mistrz Polski juniorów pokonał przed czasem w finale zawodów w stolicy Łukasza Bogusiewicza z Nokautu Warszawa. Pozostali dwaj zawodnicy Hubala triumfowali w pojedynkach towarzyskich. Wśród kadetów (waga 46 kg) Mateusz Kaczmarek wypunktował Roberta Manierskiego z Legii Warszawa. W rywalizacji młodzików (46 kg) Marcin Pogorzelski wygrał natomiast z Bartoszem Szczotką z Victorii Ostrołęka.

n PIŁKA NOŻNA

LIGA OKRĘGOWA. Wyniki 25. kolejki: Zodiak Sucha - Wulkan Zakrzew 2:3 (1:1): Sielski (24.), Panek (49.) - Tkaczyk (28., 64., 66.), Oronka Orońsko - Orzeł Gielniów 1:1 (0:1): Krzyżanowski (2.) - Poneta (65.), Sokół Przytyk - MGKS Skaryszew 2:1 (0:0): Głogowski (87.), Brodecki (90.) - Czapczyński (80.), Jaguar Wolanów - Mogielanka Mogielnica 2:3 (1:1): Boruch (27., 54.) - Molenda (37.), Słomski (72.), Szumpur (83.), Plon Garbatka - Zawisza Sienno 3:2 (1:1): Luśtyk (44., 83.), Pietrzyk (27.) - Sobkiewicz (17.), Rożek (63.), Iłżanka Kazanów - Akcja Jastrzębia 6:0 (1:0): Dębski (68., 82., 89.), Zawadzki (52., 67.), Niezgoda (24.). Mecz Sadownik Błędów - Polonia Iłża został przełożony na 18 maja. Pauzował Orzeł Wierzbica.

W tabeli prowadzi Wulkan Zakrzew (55 punktów) przed Sadownikiem Błędów (53), Zodiakiem Sucha (48) i Polonią Iłża (44).