Janas powołał piłkarzy z zagranicy

Tomasz Hajto, Grzegorz Rasiak i Euzebiusz Smolarek nie znaleźli się wśród zawodników powołanych na mecz eliminacji MŚ z Azerbejdżanem w Baku (4 czerwca). 29 maja w Szczecinie Polska gra towarzyskie spotkanie z Albanią.
Rasiak miał operację przepukliny, a Smolarek skręcił kolano. Hajto nie ma problemów ze zdrowiem i ostatnio wrócił do składu FC Nürnberg. - Jest mi przykro - stwierdził 32-letni kapitan reprezentacji. - Trener uznał, że jestem mu niepotrzebny i że nie byłbym w stanie pomóc drużynie w Baku. No cóż, świat się nie zawali. Ale ja dla trenera Janasa wróciłem do reprezentacji i żal mi, że nawet do mnie nie zadzwonił. A chyba by wypadało. Wierzę, że w Baku wygramy, i... zobaczymy, co będzie dalej.

Zgrupowanie rozpocznie się 26 maja we Wronkach. Do Szczecina, gdzie Polska zagra z Albanią, zawodnicy wyjadą w sobotę. Od razu po meczu (początek 17.30) wracają do Wronek. Do Baku kadra odlatuje w czwartek 2 czerwca o godz. 10 z poznańskiego lotniska Ławica. W stolicy Azerbejdżanu polska ekipa zamieszka w hotelu Khazar Golden Beach Hotel oddalonym 45 minut od Stadionu im. Tofika Bachramowa.

Nazwiska piłkarzy powołanych z polskich klubów trener Paweł Janas przedstawi w przyszłym tygodniu.

Zawodnicy powołani z klubów zagranicznych:

BRAMKARZ: Jerzy Dudek (Liverpool FC)

OBROŃCY: Jacek Bąk (RC Lens), Tomasz Rząsa (Sc Heerenveen)

POMOCNICY: Jacek Krzynówek (Bayer Leverkusen), Kamil Kosowski (FC Kaiserslautern), Radosław Kałużny (SC Rot-Weiss Essen, Niemcy), Sebastian Mila (Austria Wiedeń), Arkadiusz Radomski (SC Heerenveen), Mirosław Szymkowiak (Trabzonspor)

NAPASTNIK: Andrzej Niedzielan (NEC Nijmegen).