Świętokrzyska czwarta liga - wyniki 24. kolejki

Przed ponad godzinę pachniało niespodzianką w Chęcinach. Trener Nowin Ireneuesz Pietrzykowski sięgnął jednak do rezerw, a wprowadzeni gracze odwdzięczyli mu się trzema golami, a ich zespoł odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu

Drugi z rezerwowych młody kielczanin Jacek Chmielewski potrzebował jedynie... dwóch minut by wpisać się na listę strzelców.

Huśtawkę nastrojów przeżyli kibice kieleckich Orląt. Po trzech kwadransach gospodarze przegrywali 0:2, a mimo to byli bliżsi zwycięstwa. Wyrównali na pięć minut przed końcem, a w ostatniej - po czerwonej kartce dla bramkarza Piaskowianki Artura Dobrowolskiego (faul na szarżującym Wojciechu Kukule) - podopieczni Krzysztofa Dziubela stworzyli jeszcze jedną wyśmienita okazję, ale Dominik Bentkowski nie trafił do pustej bramki.

Bliski hat tricka był najskuteczniejszy strzelec rozgrywek Robert Chlewicki. Nie podszedł do drugiego rzutu karnego, zostawiając tę "przyjemność" równie skutecznemu Łukaszowi Mice.

Do przykrej sytuacji doszło w Połańcu. W walce o piłkę zderzyli się Gabriel Salwa z Czarnych Połaniec i Rafał Żak z Wichra Miedziana Góra. Pierwszy doznał złamania kości podudzia, a drugi również trafił do szpitala.

Wyniki 24. kolejki

SPARTAKUS DALESZYCE - AKS BUSKO 0:1 (0:1): Puchała (39.)

PIAST CHĘCINY- NOWINY 1:3 (1:1): Kuśmierz (20.) - Pająk dwie (65.,70.), Chmielewski (82.)

PONIDZIE NIDA PIŃCZÓW - ŁYSICA BODZENTYN 4:1 (1:1): Chlewicki dwie (13. karny, 79.) Mika (48. karny) - Pindral (30.)

ORLĘTA KIELCE - PIASKOWIANKA 2:2 (2:2): Bieniek (75.) Lelonek (85. karny) - Stolarczyk (30.) Boguszewski (55.)

ORLICZ SUCHEDNIÓW - ALIT OŻARÓW 1:1 (1:0): Woszczycki (7.) - D. Anduła (85.)

CZARNI POŁANIEC - WICHER MIEDZIANA GÓRA 1:0 (0:0): Kamiński (69.)

WISŁA SANDOMIERZ - HETMAN WŁOSZCZOWA 3:1 (2:0): Dryka (22.) Buczek dwie (25.,75. - obie z karnych) - Łodej (61.)

NAPRZÓD JĘDRZEJÓW - GRANAT SKARŻYSKO 1:1 (1:0): Krupa (32. karny) - Derlatka (56.)

Do III ligi awansuje pierwsza drużyna. Do klasy okręgowej spada ostatnia.