Wyniki łuczniczego Memoriału Michała Sawickiego

Anna Łęcka z Sokoła Radom wśród seniorek i Izabela Skopek z ŁKS-u Radom wśród juniorek triumfowały w XIV Memoriale Michała Sawickiego
W zawodach wzięła udział rekordowa liczba 171 zawodników. W szranki łuczniczej zabawy stanęli zawodnicy z całej Polski. Nie zabrakło reprezentantów kraju: Arkadiusza Ponikowskiego (Stella Kielce), Grzegorza Śliwki i Tomasza Cisa (obaj Łucznik Żywiec). Nie pozostawili oni swoim rywalom najmniejszych złudzeń, pewnie wygrywając swoje kategorie. Podobnie uczyniły nasze eksportowe radomianki. Anna Łęcka wśród seniorek była najlepsza w obu konkursowych seriach i innego werdyktu sędziowskiego jak jej zwycięstwo oczywiście być nie mogło. Wśród juniorek najcelniej strzelała Izabela Skopek. Stoczyła ona znakomity pojedynek z Jagodą Płażewską z Drukarza Warszawa, ale w ostatecznej klasyfikacji okazała się lepsza od rywalki. Warte odnotowania są również: czwarte mniejsze Jacka Kwaczyńskiego (Sokół) w kategorii juniorów i piąta lokata Agaty Piróg wśród juniorek.

- Najważniejsze, że impreza się udała, dopisała pogoda i padł rekord frekwencji - cieszyła się organizatorka zmagań łuczników, trener Sokoła Renata Grunt.

Rywalizacja toczona na torach radomskiego Startu była dla radomskich zawodników okazją do sprawdzenia aktualnej formy. Na pewno sukcesy Łęckiej i Skopek są powodem do dumy, ale właśnie najważniejszą sprawą wydaje się być dobre przygotowanie obu zawodniczek do sezonu. Co więcej, reprezentantka ŁKS, mimo że jest jeszcze w wieku juniorskim, z powodzeniem może - i powinna - startować wśród seniorek, co podkreśla na każdym kroku jej trener Józef Trześniewski.