Wygrana zawiszan w piłkarskiej IV lidze

Bydgoszczanie uciekają ze strefy spadkowej: w mocno osłabionym składzie - bez kilku kontuzjowanych zawodników i maturzystów - pokonali sąsiada w tabeli, Wdę Świecie 2:0

Urazy leczą Maciej Śmiglewski, Arkadiusz Nowicki i Wojciech Ruczyński. Maturę zdawał Daniel Bachar i Paweł Klimek (zaczął mecz na ławce rezerwowych), kłopoty z prawem ma Krzysztof Łożyński. Z tych powodów trener Mariusz Modracki w 18-osobowej kadrze miał aż pięciu juniorów starszych od trenera Roberta Wójcika. Mimo takich osłabień zawiszanie od początku zepchnęli gości do obrony. Razili jednak nieskutecznością (niecelne strzały lub udane interwencje w bramce Wdy wychowanka Zawiszy Macieja Paczkowskiego). Wreszcie w 42 min, po prostopadłym podaniu Damiana Krawczyńskiego, w pole karne wbiegł z piłką Mateusz Nowaczyk i został ścięty przez Bartosza Sikorę. Sędzia odgwizdał faul, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Michał Łuczak. Po przerwie Michał Burchacki dwukrotnie fatalnie pudłował, stojąc 2-3 metry przed bramką Wdy (raz trafił w słupek, drugi raz uderzył ponad bramką). Udał się za trzecim razem. Piłkę ze swojej połowy wyprowadził Nowaczyk, minął z łatwością czterech piłkarzy Wdy, zagrał w tempo do Mariusza Barlika, który wszedł w pole karne, minął zwodem obrońcę i idealnie dośrodkował na 5. metr do Burchackiego, który dopełnił formalności. Kwadrans przed końcem pech dopadł Barlika. Próbował doskoczyć do piłki, źle wybitej przez Paczkowskiego i padł na murawę. Doznał urazu kolana.

Wynik meczu

ZAWISZA - WDA ŚWIECIE 2:0 (1:0)

Bramki: Łuczak (43., rzut karny), Burchacki (63.)

Zawisza: Tomaszewski - Kremblewski (46. Klimek), Wódkiewicz, Sieradzki, Krawczyński (87. Stawicki)- Łuczak, Krawczyk, A. Wiśniewski, Nowaczyk - Tomczuk (46. Burchacki), Barlik (75. Kuś)

Żółte kartki: Kremblewski, Nowaczyk.

Pozostałe wyniki: Legia Chełmża - Sadownik Waganiec 1:0, Pomorzanin Toruń - Sparta Brodnica 3:3, Lech Rypin - Victoria Koronowo 2:0, Zdrój Ciechocinek - Goplania Inowrocław 2:0, Pałuczanka Żnin - Mień Lipno 1:3, Cuiavia Inowrocław - Wisła Nowe 3:1, mecz Olimpia Grudziądz - Włocłavia Włocławek w niedzielę o 16.