Przed Grand Prix Szwecji

W Eskilstunie zabraknie kontuzjowanego Jarosława Hampela. Tor Smederny sprzyjał będzie Nicki Pedersenowi i Scottowi Nichollsowi - zawodnikom tamtejszej Smederny.
Miał być Paryż, Monako, Monachium, Amsterdam. Promocję dyscypliny obiecywali szefowie Benfield Sports International, firmy zarządzającej cyklem Grand Prix. Walka o mistrzostwo świata po wizycie w jak najbardziej europejskim Wrocławiu, przenosi się tymczasem 100 km na zachód od Sztokholmu. Z jednego tylko względu może to dobrze: zamiast na sprawiających problemy żużlowcom sztucznych torach budowanych na czas zawodów np. na arenach lekkoatletycznych, zawody przenoszą się na naturalny tor.

Cieszą się z tego też pewnie Scott Nicholls i mistrz świata sprzed dwóch lat Nicki Pedersen. Anglik jeździ w Eskilstunie od siedmiu, a Duńczyk od pięciu lat. Jak twierdzi Robert Sawina, który w Smedernie spędził cztery poprzednie sezony, ten tor lubi także lider Budleksu/Polonii Andreas Jonsson. To on we wtorkowy wieczór w meczu Kaparna Goeteborg - Luxo Stars Malilla spowodował kontuzję Jarosława Hampela, którego zabraknie dziś na starcie GP. - Wszystko wydarzyło się na drugim okrążeniu. Jonsson prowadził, ja byłem tuż za nim. Jarek był trzeci, a Andersen zamykał stawkę. Już miałem wymijać Szweda, kiedy on wpadł w jakąś dziurę i wywrócił się. Mnie udało się go wyminąć bez szwanku, Jarek położył motor i niestety nieszczęśliwie upadł - relacjonuje pechowe zdarzenie Tomasz Gapiński, tak samo jak Hampel reprezentujący Atlas Wrocław. Zerwane więzadło kciuka Polaka eliminuje go z występów na dwa tygodnie. Poobijany Jonsson nie jechał w środę w Anglii. Problemy ze zdrowiem (odnowiona kontuzja szyi) ma także piąty w 1. turnieju Greg Hancock.Norris z kartą

Brytyjczyk David Norris wystartuje 11 czerwca z "dziką kartą" w turnieju Grand Prix w Cardiff, czwartej eliminacji indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Norris startował z "dziką kartą" także w ubiegłorocznym turnieju w Cardiff i zajął wówczas niezłe, 10. miejsce.Relacja z zawodów w telewizji Canal+ i Radio PiK od 19. Retransmisja w TVP 1 o godz. 0.30.