Puchar Polski. Groclin lepszy od Korony

Starcie wiceliderów I i II ligi przyniosło zdecydowany triumf wyższej klasie. Pierwszoligowcy z Grodziska Wielkopolskiego są już jedną nogą w półfinale Pucharu Polski.
Mecz Korona - Groclin rozpoczął się jednak niespodziewanie. Już po kwadransie obrońcy z Grodziska przekonali się, kim jest Grzegorz Piechna. Najlepszy strzelec II ligi głową pokonał Sebastiana Przyrowskiego. Później górę wzięło doświadczenie gości, którzy wyrównali jeszcze przed przerwą. I choć w 64. minucie Piechna znów dał kielczanom prowadzenie - goście w ostatnim kwadransie bezlitośnie wykorzystali trzy błędy graczy Korony.

W dwóch innych meczach padły remisy. W Płocku Wisła zremisowała z Zagłębiem Lubin 1:1. Oba gole padły z rzutów karnych. W Szczecinie ani Pogoń, ani Wisła Kraków nie miały tak dobrych okazji do strzelenia goli o spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Ćwierćfinały Pucharu Polski, mecze pierwsze.

KORONA KIELCE - GROCLIN GRODZISK WLKP. 2:4 (1:1): Piechna (15., 65.) - Vranjes (26.), Ślusarski (75.), Kaczmarczyk (82.), Owczarek (89., sam.).

WISŁA PŁOCK - ZAGŁĘBIE LUBIN 1:1 (0:0): Dżikija (60., k.) - Szczypkowski (86., k.).

POGOŃ SZCZECIN - WISŁA KRAKÓW 0:0

We wtorek: Lech Poznań - Legia Warszawa 0:0. Rewanże w najbliższy wtorek i środę.