RKS - Jagiellonia 1:2

Bardzo długo na boisku nie było widać, która drużyna jest ostatnia w tabeli, a która jeszcze walczy o baraż. Gra toczyła się głównie w środku boiska, a akcji i strzałów było jak na lekarstwo. I tak naprawdę pierwsza groźna sytuacja gości zakończyła się golem, choć nie powinna. Po dośrodkowaniu Pawła Sobolewskiego, jeden z najsłabszych graczy gospodarzy Mikołaj Szymański dał się uprzedzić Przemysławowi Kuligowi, który z bliska głową pokonał Marcina Mańkę.

Także pierwsza groźna akcja radomszczan zakończył się wyrównaniem. Po dokładnym podaniu Piotra Bajdziaka, pięknym strzałem z woleja popisał się Damian Marcioch. Niestety tuż po przerwie Krzysztof Moliński nie upilnował Ernesta Konona, który po prostopadłym zagraniu Dariusza Łatki, strzelił - jak się później okazało - zwycięskiego gola.

Do 80. minuty znów na boisku niewiele się działo. Wtedy w końcówce trener Czesław Palik przesunął do ataku Sławomira Majak, który mimo zmęczenia pokazał jak powinien walczyć napastnik i dwa razy niewiele brakowało gospodarzom do wyrównania. W polu karnym gości znalazł się także Mańka, ale po rzucie wolnym nie miał okazji do strzału.

Swoje szanse miała też Jagiellonia, ale Mańka ośmieszył Konona łatwo wyjmując mu piłkę spod nóg. Po chwili bramkarz RKS fantastycznie sparował na poprzeczką uderzenie z 4 m Tomasza Pawlaka.

RKS RADOMSKO1 (1)
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK2 (1)
STRZELCY BRAMEK

n RKS: Marcioch (39.)

n Jagiellonia: Kulig (26.), Konon (47.)

SKŁADY

n RKS: Mańka - Moliński, Kowalski, Słupecki Ż - Walioszczyk (77. Makowski), Dopierała Ż, Marcioch, Majak Ż, Szymański (73. Wróbel) - Bajdziak (80. Siwczyk), Kowalczyk.

n Jagiellonia: Olszewski - Kulig, Nawotczyński, Zalewski Ż, Łatka - Sobolewski, Speichler, Matys (90. Juzwa), Żuberek (58. Dzienis) - Schutz (52. Pawlak), Konon.