Awans Cartusii do III ligi piłki nożnej

Piłkarze Cartusii pokonali 3:0 Wisłę Tczew i siedem kolejek przed zakończeniem sezonu zapewnili sobie awans do trzeciej ligi
Podopieczni Mieczysława Gierszewskiego od początku mieli przewagę. Niemal co kilka minut groźnie atakowali i od początku było jasne, że bramki są tylko kwestią czasu. Już w 16. minucie dogodną sytuację wykorzystał superstrzelec Cartusii Andrzej Borowski. W drugiej części spotkania na 2:0 podwyższył doświadczony napastnik Grzegorz Pawłuszek i kibice zaczęli już świętować awans, który był możliwy głównie dzięki sponsorującemu drużynę Michałowi Jankowskiemu, właścicielowi firmy Nordcoop. W poprzednim sezonie Jankowski próbował wprowadzić do III ligi Gedanię, ale przegrał rywalizację z gdańską Lechią. - Cieszyć będziemy się krótko, bo w niedzielę czeka nas kolejny mecz. Pozwolę zawodnikom na rozsądną ilość piwa, ale muszą pamiętać, że od trzecioligowca wymaga się zwycięstw. Awans to już historia - mówi trener Gierszewski.

18. Gedania27917:72
Do III ligi awansuje zwycięzca. Drużyny z miejsc 17-18 spadną do ligi okręgowej, drużyny z miejsc 14-16 grać będą w barażach z wicemistrzami lig okręgowych. Liczba spadkowiczów może wzrosnąć, jeśli z III ligi spadnie któraś z pomorskich drużyn