Sukces łódzkiej judoczki

Choć ma dopiero 16 lat, wygrała z rywalkami o trzy lata starszymi. Katarzyna Wilczyńska zawodniczka AZS Łódź została mistrzynią Polski juniorek w judo.
Występująca w kategorii do 44 kg Wilczyńska wyróżniała się w swojej kategorii wiekowej, dlatego na wniosek wydziału szkolenia PZJudo została przesunięta do juniorek. I już podczas pierwszej imprezy pokazała, że ze starszymi rywalkami też radzi sobie równie doskonale, co z rowieśniczkami. Podczas rozgrywanych w Rybniku mistrzostw Polski łodzianka nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie cztery walki przed czasem. To już trzeci złoty medal uczennicy I LO w Łodzi.

Jej hobby to gra na gitarze i eksperymenty biologiczne, w przyszłości planuje studia na Akademii Medycznej. Judo trenuje od sześciu lat w AZS, posiada 2 kyu (pas niebieski). Jej trenerem jest Leszek Piąstka. Obecnie Wilczyńska przygotowuje się do europejskich igrzysk młodzieży w Rzymie

AZS zaprasza dzieci do uprawiania judo. Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 18-20 w sali na ul. Składowej 41/43 (tel: 6354053).