Kolarze jeżdżą po Europie

Kamil Markowski z Pagedu MBK Scout Częstochowa wygrał wyścig o Puchar Holandii juniorów młodszych. W zawodach wyprzedził ponad 140 konkurentów.

Juniorzy Pagedu mogą być również zadowoleni ze swych startów w kryterium ulicznym w Raciborzu. Michał Nabiałek był drugi, a Marcin Bartolewski czwarty. Wśród zawodników niestowarzyszonych Piotr Bartolewski zajął drugą pozycję. W Pucharze Polski juniorów w Bełchatowie Nabiałek był 16., a Marcin Bartolewski 19. W Bełchatowie pierwsze miejsce wywalczyła Monika Krawczyk (Dospel). Kolarze z regionu walczyli również w wyścigach MTB. W Akademickich Mistrzostwach Polski w Rydułtowach w MTB 7. miejsce zajął Daniel Kotas z Dospelu. W MTB jego klubowy kolega Paweł Lempart był drugi. Kolarze Pagedu: Bartłomiej Ksobiak, Przemysław Mikołajczyk, Tomasz leśniak, Dawid Krupa, Krzysztof Mermer i Wojciech Klemba mają pracowite dni. Do niedzieli wezmą udział w wyścigu Dookoła Słonecznego Brzegu w Bułgarii.