Trzecia liga piłkarska

Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie wygrał 1:0 z Warmią Grajewo, natomiast OKS 1945 Olsztyn uległ MZKS-owi w Kozienicach 1:2

Spotkanie z Kozienicami nie układało się olsztyniakom. Już w szóstej minucie czerwoną kartkę za faul otrzymał Tomasz Zahorski, najskuteczniejszy zawodnik OKS-u 1945 Olsztyn. W 11. minucie gospodarze objęli prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Dariusza Misztala. Miejscowi prowadzili przez kolejne 25 minut, dopiero w 36. minucie udało się wyrównać Jackowi Gabrusewiczowi. Wcześniej do bramki trafił Damian Dąbrowski, ale sędzia prowadzący sobotnie spotkanie gola nie uznał. Remis 1:1 olsztyniakom udało się utrzymać jedynie do 67. minuty. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Piotr Cetnarowicz, zapewniając w ten sposób swojej drużynie komplet punktów.

Zwycięstwo i trzy kolejne punkty zainkasował w ten weekend również Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie. Jedyną w tym meczu bramkę zdobył dopiero w 74. minucie Grzegorz Domżalski. Wcześniej nowomieszczanom nie udało się trafić do bramki gości - były co prawda okazje, ale na przeszkodzie stawały udane interwencje Sylwestra Janowskiego, bramkarza Warmii Grajewo. W pierwszej połowie udało mu się obronić dwa celne strzały Macieja Wojtasia, a kilka minut później - także strzał Grzegorza Bały, który znalazł się z bramkarzem w sytuacji sam na sam.

Podobnie było na początku drugiej połowy. Finishparkiet stwarzał sytuacje dogodne do zdobycia gola, ale nie potrafił zamienić ich na bramki. Udało się trafić dopiero w 74. minucie Grzegorzowi Domżalskiemu. Okazji do wyrównania nie wykorzystał natomiast Paweł Strózik, który próbował zaskoczyć Norberta Witkowskiego strzałem z bliskiej odległości.

Dzięki kolejnemu zwycięstwu podopiecznym Andrzeja Wiśniewskiego udało się utrzymać na pierwszym miejscu w trzecioligowej tabeli. Gorsza jest natomiast sytuacja olsztyńskiego zespołu. Podopieczni Wiktora Karmana mają już co prawda 33 punkty, ale wciąż pozwalają one jedynie na utrzymanie jedenastego miejsca.

MG MZKS Kozienice - OKS 1945 Olsztyn 2:1 (1:1)

bramki: 11' (k) Dariusz Misztal, 67' Piotr Cetnarowicz - 36' Jacek Gabrusewicz

Finishparkiet NML - Warmia Grajewo 1:0 (0:0)

bramki: 74' Grzegorz Domżalski

Liczba kolejki:

6 - tyle minut zagrał w meczu z Kozienicami Tomasz Zahorski, zanim dostał czerwoną kartkę