Pierwsze medale reprezentantów Świętokrzyskiego na olimpiadzie młodzieży

Już w pierwszych dniach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych reprezentanci Świętokrzyskiego zdobyli więcej medali niż przed rokiem w Wielkopolsce (jeden brąz akrobatki)

Badminton.

Dwa razy na najwyższym stopniu podium w Zamościu stawał Adrian Dziółko (UKS Podwórko Kielce). Wygrał turniej singlowy oraz rywalizację w mikście w parze z Joanną Stobiecką z Orlicza Suchedniów. Suchedniowianka zdobyła także srebro w deblu w duecie z Agatą Świst z Kiko Zamość (na piątej pozycji turniej skończyły Paulina Piątek z AZS Kielce i Aleksandra Wikło z Orlicza).

Koszykówka.

Drużyna UMKS Kielce była blisko medalu. Podopieczni Piotra Pawłowskiego po porażce 80:82 z Kotwicą Kołobrzeg i dwóch wygranych 89:78 z MCKiS Jaworzno oraz 77:71 z Polonią Warszawa zajęli w drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. W półfinale wysoko - 55:86 - przegrali z Prokomem Trefl Sopot. W pojedynku o brąz znów trafili na Polonię, ale tym razem ulegli jej 61:83.

Taekwondo WTF.

Jedynak z Pegaza Końskie Piotr Mazur był piąty w kategorii do 48 kg.

Podnoszenie ciężarów.

Najwyższą, szóstą lokatę w wadze do 53 kg wywalczyła Aneta Madejska ze Stali Kunów.

Judo.

Z czwórki zawodników najlepiej wypadł Bartłomiej Kiejda z AZS Kielce. Zajął siódme miejsce w kategorii do 55 kg.

Zapasy.

Szóste miejsce w punktacji województw zdobyły dziewczęta. Najwyższe - dwie ósme - pozycje to zasługa Sylwii Baruchy (Znicz Podzamcze, 65 kg) i Małgorzaty Barwickiej (Bila Skarżysko, 70 kg).