MARATON RZESZOWSKI. Przygotowania trwają

Andrzej i Grzegorz Kozdrańscy, utytułowani skoczkowie do wody Stali Rzeszów pobiegną w sobotę w cotygodniowym rzeszowskim "Biegu z Gwiazdą"
Organizatorzy I Międzynarodowego Maratonu Rzeszowskiego w każdą sobotę zapraszają rzeszowian do wspólnego biegania w ramach cyklu "Biegaj z Gwiazdą". Co tydzień inni znani sportowcy startują wspólnie z mieszkańcami miasta do biegu wzdłuż brzegów Wisłoka. Tym razem w roli gwiazd wystapią bracia Kozdrańscy. Pobiegną także: prezes Stowarzyszenia "Ruch dla Zdrowia" Piotr Latawiec i Bogusław Duda, olimpijczyk z Montrealu.

- Akcja "Biegaj z Gwiazdą", która ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i biegania cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To bardzo ważne. Po kilku wspólnych biegach coraz więcej rzeszowian wierzy w swoje możliwości i być może zdecyduje się na udział w maratonie. W sobotnich biegach nie chodzi o rekordy, nie ma ustalonych dystansów, nikt nie mierzy czasu. Dobra zabawa, zdrowie i spotkanie z ciekawym człowiekiem to główne cele tej akcji - mówi Marcin Stopa, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa.

Sobotni bieg rozpoczyna się o godzinie 8.30 przed hala na Podpromiu.

Maraton Rzeszowski odbędzie się już 5 czerwca. Będzie nie tylko okazją do ostrej rywalizacji zawodowców z całego świata na pełnym dystansie maratonu, ale także do spróbowania swych sił dla wszystkich chętnych. Na różnych dystansach pobiegną całe rodziny, dorośli, młodzież, dzieci.Weź udział w maratonie

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do udziału w I Międzynarodowym Maratonie Rzeszowskim i II Międzynarodowym Półmaratonie Rzeszowskim. Każdy, kto chce spróbować swoich sił i powalczyć o cenne nagrody, może zgłosić swój udział: elektronicznie: na stronie www.ruchdlazdrowia.org oraz poprzez stronę www.erzeszow.pl lub telefonicznie: (017) 86 04 140, 695 608 103 i listownie na adres: "Ruch dla Zdrowia" skr. poczt. 1086, 35-032 Rzeszów.