Tomasz Warakomski 12. na mistrzostwach Polski w szachach

18-letni Radosław Wojtaszek z PTSz Płock wywalczył wczoraj w Poznaniu pierwszy seniorski tytuł mistrza Polski. Na 12. miejscu sklasyfikowano o dwa lata młodszego Tomasza Warakomskiego z Juveny Hańczy Suwałki
Ostateczne rozstrzygnięcia 62. mistrzostw Polski wywołały małą sensację, bo nikt nie spodziewał się, że Wojtaszek utrzyma się na pozycji lidera. Jednak aktualny mistrz świata i Europy juniorów z dorobkiem 9,5 punktu po 13 partiach sięgnął po pierwszy w karierze tytuł wśród seniorów. Młody mistrz w pokonanym polu zostawił głównych pretendentów do tytułu: legitymującego się najwyższym rankingiem Roberta Kempińskiego (trzecia lokata) i Bartosza Soćki z Polonii Warszawa (drugie miejsce). Z kolei broniący tytułu mistrza Polski Bartłomiej Macieja po porażce z Soćką w ostatniej rundzie zajął dopiero siódme miejsce. Rzutem na taśmę wyprzedził go choćby Piotr Bobras (piąte miejsce) z Suwałk, który w mistrzostwach reprezentował barwy JKSz Jaworzno.

Innym podlaskim akcentem był występ w Poznaniu zaledwie 16-letniego Tomasza Warakomskiego z Juveny Hańczy Suwałki. Mający najniższy ranking wśród finalistów szachista zajął 12. miejsce na 14 startujących. Zgromadził 4 pkt.

- Jeszcze sporo mi brakuje do tych najlepszych - powiedział nam wczoraj Warakomski. - Muszę dużo się uczyć: teorii, techniki. Udział w tym turnieju zmotywuje mnie do ciężkiej pracy. Mimo wszystko bardzo dobrze oceniam swój debiut w tak ważnej imprezie.

Na uwagę zasługuje fakt, że w partii z Wojtaszkiem Warakomskiemu udało się uzyskać remis.