Brązowy medal dla koszykarek CCC Polkowice!

KOSZYKÓWKA KOBIET. Koszykarki CCC Polkowice po raz trzeci pokonały Polfę Pabianice 87:75 i zdobyły brązowy medal! To największy sukces w historii tego klubu
Przez trzy ostatnie sezony polkowiczanki kończyły rozgrywki na czwartym miejscu. W końcu udało im się poprawić tę lokatę. To duży sukces, bo w rywalizacji z Polfą to pabianiczanki były faworytkami.

Wczorajszy ostatni mecz tych zespołów był niezwykle dramatyczny i nerwowy. Jeszcze w 26. minucie polkowiczanki prowadziły 53:33 i wydawało się, że spokojnie utrzymają przewagę do końca. Tymczasem ostatnia kwarta to istny horror. Najpierw za pięć fauli kolejno spadły Marczewska, Pałka, Stempniewicz oraz Nowacka. Jakby tego było mało, w 38. minucie Olga Pantelejewa brutalnie sfaulowała Justynę Kłosińską, uderzając ją w twarz, aż po policzku zawodniczki popłynęła krew. Koszykarka CCC opuściła boisko, a wściekły drugi trener polkowiczanek Wojciech Spisacki odepchnął Olgę Pantelejewą, gdy ta zbliżyła się do ławki CCC Polkowice. Końcowe sekundy tego meczu trwały ponad 10 minut - osłabiony zespół z Polkowic kończył mecz w czwórkę, ale nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.

Polfa Pabianice - CCC Polkowice 75:87

Kwarty: 17:22, 13:22, 14:13, 31:30

CCC: Nowacka 9, Koryzna 19, Kłosińska 15, Marczewska 5, Pałka 14 oraz Żytomirska 5, Jasnowska 6, Waligórska 6, Stempniewicz 8.