Piątka dla Motoru

Trwa znakomita passa walczących o II-ligowy awans piłkarzy Motoru. Wczoraj drużyna trenera Jerzego Krawczyka rozgromiła Sandecję Nowy Sącz aż 5:0

Goście grali defensywnie, ale próbowali groźnie kontrować. Od początku meczu Motor przeważał i w 28. minucie uzyskał prowadzenie. Marcin Syroka znakomicie obsłużył Grzegorza Szymanka, który precyzyjnym strzałem pokonał Stanisława Bodzionego. Wcześniej dwukrotnie przed szansą zdobycia bramki, po podaniach dobrze spisującego się Marcina Syroki, stanął jego imiennik Popławski, ale zabrakło mu skuteczności. Do momentu zdobycia drugiej bramki lublinianie mieli spore problemy ze sforsowaniem obrony Sandecji. Spotkanie rozstrzygnęło się między 65., a 69. minutą. Wtedy dwa gole strzelił Paweł Zajączkowski, pierwszego z rzutu karnego, po faulu na nim samym. Udanie zadebiutował w lubelskim zespole Adrian Prażmo, który strzelił swojego pierwszego gola w III lidze. - Wynik jest trochę mylący - mówi Zajączkowski - Grało nam się ciężko, bo nie wypoczęliśmy jeszcze po męczącym wyjeździe do Wieliczki. Wierzę, że z wyścigu o awans wyjdziemy zwycięsko.

Upał i grad

Zmiennne warunki atmosferyczne - najpierw niesamowity upał, a później ulewa deszczowo-gradowa - nie przeszkodziły zawodnikom Kmity, którzy strzelili trzy gole i pewnie wygrali z Lewartem.

Pierwszą bramkę udało się piłkarzom Kmity zdobyć po świetnej akcji lewą stroną boiska Artura Czerwca, który na wysokości pola karnego dośrodkował do wbiegającego Waldemara Dzierżanowskiego, a ten, nie zastanawiając się długo, posłał piłkę do siatki.

Po przerwie gospodarze nie zrezygnowali z ataków na bramkę gości. Na drugiego gola zabierzowian kibice musieli czekać do 73. min, kiedy to szybką kontrę przeprowadził Krzysztof Filipczak, dograł do niepilnowanego Czerwca, a ten nie miał już problemów z pokonaniem Marcina Wójcika.

Już w doliczonym czasie gry akcję rozpoczął Andrzej Lizak, który dograł do świetnie ustawionego w polu karnym Czerwca. Napastnik Kmity świetnym uderzeniem głową ustalił wynik spotkania.

Pewny Hetman

Zamojski Hetman odniósł zasłużone zwycięstwo nad rezerwami krakowskiej Wisły, ale piłkarzy trenera Grzegorza Wesołowskiego można pochwalić tylko za grę w pierwszej części meczu. Po przerwie zamościanom zabrakło już determinacji. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 18. minucie. Pierwsza, i jak się miało okazać jedyna, bramka dla Hetmana. Mariusz Pliżga świetnie dośrodkował, a nadbiegający Tomasz Albingier pięknym szczupakiem skierował piłkę głową do siatki obok bramkarza gości.

MOTOR LUBLIN 5 (1)

SANDECJA NOWY SĄCZ 0

Bramki: Szymanek (28.), Zajączkowski (65. z karnego, 69.), Ławecki (82.), Prażmo (87.)

Motor: Rachowski - Maciejewski (71. Kamiński Ż), Jaroszyński Ż, Ryczek, Żmuda (81. Lenart) - Syroka (85. Prażmo), Chmura, Maziarz, Zajączkowski - Popławski (67. Ławecki), Szymanek.

Sandecja: Bodziony - Szczepanik (46. Zagórski Ż), Rusin, Świerad, Kandyfer - Gryźlak, Damasiewicz, Michalik (46. Ciastoń), Rysiewicz (71. Jańczyk) - Gruba Ż, Nowak (46. Florian).

Sędziował Tomasz Sadowski z Białegostoku. Widzów 2000.