Wyniki 22. kolejki świętokrzyskiej czwartej ligi

Czwarty remis z rzędu sprawił, że piłkarze Piaskowianki nie liczą się już w walce o awans do trzeciej ligi
Strata do lidera nie powiększyłaby się, gdyby nie fantastyczny strzał Rafała Czarneckiego w końcówce meczu Granatu Skarżysko z Nowinami. Pomocnik z Nowin popisał się uderzeniem z woleja z ponad 25 metrów w samo okienko. - Mieliśmy więcej sytuacji i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo - powiedział Ireneusz Pietrzykowski, trener lidera rozgrywek. Trudną przeprawę miało Ponidzie Nida Pińczów z walczącym o utrzymanie Alitem Ożarów. Przez niemal całą drugą połowę gospodarze grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Krystiana Zaręby, którą otrzymał pięć minut po wejściu na boisko. Wreszcie w 80. minucie gospodarze wyprowadzili skuteczną kontrę. Aż siedem bramek zobaczyli kibice w Połańcu, gdzie Czarni rozgromili ostatniego w tabeli Hetmana Włoszczowa, już po 9 minutach prowadząc 2:0. Mimo wysokiego zwycięstwa trener gospodarzy Grzegorz Tomecki chwalił gości, mówiąc, że nie zasługują na ostatnią pozycję w tabeli.

Już we wtorek w czwartej lidze rozegrane zostaną zaległe mecze z 17. kolejki, której nie dokończono po śmierci Jana Pawła II. O godz. 17 zagrają: Orlęta Kielce - Ponidzie-Nida Pińczów, Spartakus Daleszyce - Orlicz Suchedniów, Piast Chęciny - Piaskowianka, Granat Skarżysko - Hetman Włoszczowa, AKS Busko - Wicher Miedziana Góra.

WYNIKI 22. KOLEJKI:

GRANAT SKARŻYSKO - NOWINY 0:1 (0:0): Czarnecki (88.)

NAPRZÓD JĘDRZEJÓW - AKS BUSKO 0:0

PONIDZIE-NIDA PIŃCZÓW - ALIT OŻARÓW 2:0 (1:0): Chlewicki (44.), Ciekalski (80.)

WISŁA SANDOMIERZ - PIASKOWIANKA 0:0

ORLĘTA KIELCE - ORLICZ SUCHEDNIÓW 1:0 (0:0): Lelonek (55.)

CZARNI POŁANIEC - HETMAN WŁOSZCZOWA 6:1 (3:0): P. Kamiński trzy (42.,67.,78.), Kiciński dwie (7., 9.), Podsiedlik (75. - samobójcza) - Łodej (72.)

SPARTAKUS DALESZYCE - ŁYSICA BODZENTYN 2:2 (1:0): Bernat (27.), P. Kukuła (90.) - Głuszek (60.), Bracik (68.)

PIAST CHĘCINY - WICHER MIEDZIANA GÓRA 1:1 (0:1): Harabin (63.) - Relidzyński (32.)

1. Nowiny224734:165-5-118:89-0-216:8
2. Busko214435:168-0-220:85-5-115:8
3. Ponidzie-Nida214031:147-1-317:85-3-214:6
4. Piaskowianka213734:167-3-121:82-7-113:8
5. Orlicz213325:246-3-215:123-3-410:11
6. Wisła222827:304-3-412:64-1-615:24
7. Orlęta212726:266-1-318:102-2-78:16
8. Naprzód222624:202-6-313:94-3-411:11