Sport w skrócie

DALEKO NA KONIEC. Na siedemnastym miejscu zakończył występ w odmianę 9 bil Mariusz Roter z Contactu Kielce na bilardowych mistrzostwach Europy w holenderskim Veldhoven. Drugi z kielczan, brązowy medalista w "ósemkę" Radosław Babica odpadł w eliminacjach. Na zakończenie mistrzostw obaj wystąpili w turnieju drużynowym. Polacy po porażce 1:2 z późniejszymi wicemistrzami Starego Kontynentu Czechami zostali sklasyfikowani na dziewiątym miejscu.

OSIEM RAZY PODIUM. Ósemka zawodników ze Świętokrzyskiego stawała na podium podczas rozgrywanego już po raz osiemnasty w Busku memoriału kolarskiego Andrzeja Imosy. W grupie masters zwyciężył Jerzy Kruk z KTC Kielce (powyżej 60 lat), a na trzecich miejscach przyjeżdżali Paweł Szymański z Buska (30-39 lat) i kielczanin Henryk Januszek (50-59 lat). Grupę młodzików wygrał Szymon Gałczyński z Cyclo Korona BGŻ Kielce, wyprzedzając swojego kolegę klubowego Alana Lipca. W kategorii juniorów starszych drugi był Marcin Smolarczyk, a trzeci Michał Sator, podobnie jak wśród juniorów młodszych Mateusz Kozak (wszyscy Cyclo Korona). W wyścigu wzięło udział ponad 80 kolarzy.

SALEZJAŃSKA LIGA SIATKÓWKI. Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS Cortile w Kielcach organizuje Salezjańską Ligę Siatkówki. Udział w niej mogą wziąć dziewczęta i chłopcy od piątej klasy szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjalnej. Choć Liga ruszy dopiero we wrześniu, to termin zgłoszeń mija już 15 czerwca. Można je składać u ks. Grzegorza Dudka przy ul. 1-go Maja 57 lub telefonicznie pod numerem 501 404 158.