Posnania Poznań - Arka Gdynia 29:33

Niemal w każdym meczu w tym sezonie na własnym boisku rugbiści Posnanii zapewniali sobie zwycięstwo lub remis akcjami w ostatnich minutach. Tym razem finisz był spóźniony

Arka Gdynia to główny faworyt do zdobycia mistrzowskiego tytułu - w tym sezonie wygrała wszystkie mecze. W Poznaniu o triumf nie było jej jednak łatwo.

Początkowo obie drużyny odpowiadały atakiem na atak - punkty były zdobywane głównie po drop-golach lub z rzutów karnych. W tych elementach imponował zwłaszcza poznański Ukrainiec Jurij Buchało, który posyłał piłkę między słupy nawet z ponad 40 m! - Światowa klasa - chwalił trener młodzieży w Posnanii Tomasz Kapustka. To przede wszystkim dzięki kopom Buchały poznaniacy wygrywali po 30 min 12:9.

Tyle że później dwa przyłożenia wykonali zawodnicy Arki, a bardziej bolesne było to drugie - w ostatniej minucie, do szatni...

Na początku drugiej połowy goście zdominowali grę - na ich dwukrotne przyłożenia i podwyższenia, wykonywane przez jedynego Rosjanina w polskiej lidze Stanisława Kriczuna, drop-golem odpowiedział tylko Buchało. Arka wygrywała więc 33:15 i jej zwycięstwo było właściwie przesądzone. Tyle że w ostatnich minutach to poznaniacy rzucili się do ataku - najpierw piłkę przyłożył Dmitrij Fedyszyn (podwyższył Buchało), a już w doliczonym czasie podobną akcję przeprowadził Piotr Korek (znów podwyższył Buchało). Posnania przegrywała tylko 29:33 i do wygranej brakowało jej jeszcze tylko jednego przyłożenia. Na to jednak zabrakło czasu, bo niemal natychmiast po kopie Buchały sędzia zakończył mecz.

Wszystko wskazuje jednak na to, że poznaniacy będą mieli okazję do rewanżu i z Arką zmierzą się ponownie - tym razem w półfinale fazy play-off.

Posnania Poznan - Arka Gdynia 29:33 (12:19)

Punkty dla Posnanii: Jurij Buchało 19, Dmitrij Fedyszyn 5,

Piotr Korek 5; dla Arki: Stanisław Kriczun 13, Wojciech

Ruszkiewicz 5, Jacek Wojaczek 5, Paweł Dąbrowski 5, Dariusz

Komisarczuk 5.

Posnania: Kwiatek (Adamczyk), Machlik, Michalczyk, Witczak (Rau - zmiana powrotna), B. Szumiński - Fedyszyn, Nawrocki, Wojcieszak, Tietz (Chwaszcz), Buchało - Czubaszewski, Koliszkin, M. Szumiński, Gruszczyński (Korek), Kwiatkowski (Krzesiński).

Inne wyniki: Orkan Sochaczew - Budowlani Lublin 47:33 (40:14), Lechia Gdańsk - Budowlani-Blachy Pruszyński Łódź 6:17 (3:3).