Remis w meczach PZU Polfa Pabianice - CCC Polkowice

Koszykarki z pabianic zachowa造 szanse na zdobycie br您owego medalu
Po trzech spotkaniach wydawa這 si, 瞠 koszykarki PZU Polfy Pabianice nie obroni trzeciego miejsca z poprzedniego sezonu. W sobot doprowadzi造 jednak do remisu i o tym, kt鏎a z dru篡n zdob璠zie br您owy medal, zadecyduje jutrzejszych mecz w Pabianicach.

Pocz徠ek sobotniego spotknia w Polkowicach nale瘸 do gospody, kt鏎e prowadzi造 5:2. P騧niej pabianiczanki zagra造 ju nieco skuteczniej, ale po pierwszej kwarcie traci造 do rywalek cztery punkty (17:21). Druga kwarta niewiele zmieni豉, bo wynik oscylowa wok馧 remisu. Dopiero pod koniec tej cz窷ci pabianiczanki uzyska造 przewag i na d逝g przerw schodzi造 z czteropunktowym prowadzeniem (38:34).

O losach meczu zadecydowa豉 przedostatnia kwarta. PZU Polfa zacz窸a bardzo agresywnie obroni, z czym nie mog造 sobie poradzi polkowiczanki. Gospodynie mia造 k這poty z oddaniem celnych rzut闚. Pierwsze punkty rzuci這 dopiero po up造wie o鄉iu minut, kiedy PZU Polfa prowadzi豉 ju 51:40.

Szal zwyci瘰twa przes康zi造 pabianickie wysokie (El瘺ieta Trze郾iewska, Leona Krystofova, Gabriela Toma), kt鏎y w sumie zdoby造 a 44 punkt闚. Punktowa造 tak瞠 pozosta貫 zawodniczki, dlatego po 30 minutach gry by這 ju wiadomo, 瞠 o br您owym medalu b璠zie musia zadecydowa pi徠y mecz (we wtorek o godz. 18 w Pabianicach).

CCC POLKOWICE - PZU POLFA PABIANICE 61:71 (21:17, 13:21, 9:22, 18:11)

CCC: Koryzna 14, Marczewska 11, 砰tomirska 10, Stempniewicz 7, Pa趾a 5, Nowacka 4, Walig鏎ska 4, K這si雟ka 4, Jasnowska 2.

PZU Polfa: Trze郾iewska 25, Krystofova 11, Costa 9, Toma 8, Jaroszewicz 6, Pantelejewa 5, Lamparska 3, G豉szcz, Iwliejewa po 2.Stan rywalizacji (do 3 zwyci瘰tw) 2:2.