Rugbiści Arki wygrali w Poznaniu, Lechia przegrała w Gdańsku

Gdynianie wygrali kolejny dwunasty mecz w sezonie. Tym razem mistrzowie Polski pokonali w Poznaniu czwartą w tabeli I ligi Posnanię. Gdańska Lechia nie dała rady łódzkim Budowlanym

Wynik osiągnięty przez żółto-niebieskich, którzy w Poznaniu wygrali tylko 33:29, mógłby sugerować, że mecz był zacięty. Zdaniem dyrektora Arki Adama Gaszkowskiego, gdynianie przeważali przez całe spotkanie zdecydowanie. - Ostatnie dwie minuty kosztowały nas utratę 14 punktów - relacjonuje Gaszkowski.

Posnania Poznań 29 (12)

Arka Gdynia 33 (19)

Punkty dla Posnanii: Jurij Buchało 19, Dmitrij Fedyszyn 5, Piotr Korek 5. Dla Arki: Stanisław Krieczun 13 oraz Wojciech Ruszkiewicz, Jacek Wojaczek, Paweł Dąbrowski i Dariusz Komisarczuk po 5

W Gdańsku Lechia miała szanse pokonać Budowlanych z Łodzi i wyprzedzić ich w tabeli. Drugie miejsce po rundzie wiosennej to prawo gry w roli gospodarza w półfinale mistrzostw Polski. Biało-zieloni szansy nie wykorzystali. Goście z Łodzi, nie tylko za sprawą strojów, w których gra słynna londyńska drużyna Wasps, prezentowali się korzystnie. Pierwsi zdobyli punkty po kopie z rzutu karnego Tomasza Grodeckiego, ale trzy minuty później Maciej Szablewski w podobnej sytuacji doprowadził do wyrównania. Był to jedyny fragment pierwszej połowy, w którym gdańszczanie mieli przewagę.

W drugiej przewaga łodzian była już widoczna. Lechiści po drugim celnym kopie Szablewskiego zdołali zbliżyć się do rywala w 57. minucie (6:10), ale na więcej nie było ich już stać. Nie pomagały reklamacje trenera Marka Płonki, że łodzianie w niedozwolony sposób grają w młynie, nie dawały też rezultatu wskazówki na boisku doświadczonego Stanisława Więciorka, który podpowiadał kolegom, co kto ma robić i gdzie stać. Nie udało się, Lechia przegrała i najprawdopodobniej zajmie 3. miejsce po rundzie wiosennej, co oznacza, że w półfinale zmierzy się z Budowlanymi w Łodzi.

Lechia Gdańsk 6 (3)

Budowlani Łódź 17 (3)

Punkty dla Lechii: Maciej Szablewski 6. Dla Budowlanych: Tomasz Grodecki 7, Kacper Ławski i Maciej Pabjańczyk po 5

Walczący o utrzymanie w I lidze rugbiści sopockiego Ogniwa przegrali w Warszawie z Folcem. Bilans warszawsko-trójmiejskich konfrontacji poprawili rugbiści trenera Jerzego Jumasa. AZS AWFiS Gdańsk wygrał ze Skrą Warszawa.