Rugbiści Lechii Gdańsk zagrają z Budowlanymi

Wygrać z Budowlanymi Łódź to cel rugbistów Lechii. Warto przyjść w sobotę na mecz i samemu przekonać się, czy gdańszczanom uda się ta sztuka
Łodzianie, wiceliderzy I ligi, wyprzedzają Lechię o punkt. Gdyby biało-zielonym udało się wygrać, to oni byliby na 2. miejscu, które na koniec rundy wiosennej dawałoby prawo gry na swoim boisku z 3. ekipą ligi w półfinale mistrzostw Polski. Lechiści zagrają bez swojego filara - młyna Janusza Urbanowicza, którego zastąpi Grzegorz Zieniuk. - Ale i tak młyn powinien decydować o wyniku meczu - powiedział "Gazecie" Marek Płonka. W dzisiejszym spotkaniu zagra już czołowy polski obrońca Jacek Grebasz, być może wystąpi też Rafał Wojcieszak. Lechiści chcą się zrewanżować łodzianom za jesienną porażkę. Mobilizacja w drużynie - jak zapewnia trener - jest na wysokim poziomie. Gdańszczan warto więc wspomóc dopingiem. Początek meczu na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej o godz. 12. Wstęp wolny.

Mistrzowie Polski i liderzy tabeli rugbiści Arki Gdynia zmierzą się na wyjeździe z Posnanią. Biorąc pod uwagę formę gdynian, to nawet wysoka 4. pozycja gospodarzy nie powinna być dla arkowców przeszkodą w odniesieniu zwycięstwa.

Walczący o utrzymanie się w lidze AZS AWFiS Gdańsk zagra w sobotę ze Skrą Warszawa (początek meczu o godz. 15), a sopockie Ogniwo wyjeżdża do stolicy na spotkanie z Folcem.